GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2022 12:49

Çamaşır Makinesi Su Giriş Filtresi Nedir? Çamaşır Makinesi Filtreleri Neden Temizlenmeli? Filtreler Nasıl Temizlenir?

Çamaşır Makinesi Su Giriş Filtresi Nedir? Çamaşır Makinesi Filtreleri Neden Temizlenmeli? Filtreler Nasıl Temizlenir?

Çamaşır Makinesi Su Giriş Filtresi Nedir? Çamaşır Makinesi Filtreleri Neden Temizlenmeli? Filtreler Nasıl Temizlenir?

Çamaşır makinenizin temel fonksiyonu olan yıkama işlemini yerine getirmesindeki en temel ihtiyacı sudur. Cihazınızın arka kısmında yer alan iki su giriş vanası(ventili) gerekli olan su bağlantısını gerçekleştirebilmenize yardımcı olur. Buradan su giriş hortumlarını musluğa bağlayarak, makinenize su girişinin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Su giriş vanasında makinenizin korunması amacıyla filtre bulunur. Böylelikle su tesisatından makinenize gelen suda bulunan yabancı maddelerin, makineye girişi önlenir. Ancak kullanım yoğunluğunuza bağlı olarak zaman içerisinde sudaki bu cisimler, su giriş filtresinde birikir ve tıkanmaya neden olur. Bu durumda genellikle Çekmeköy Arçelik Servisi merkezimize yapılan makinenin su performansıyla bağdaşık şikayetlerin görülmesine neden olur.

Çamaşır Makinesi Su Giriş Filtresi Neden Temizlenmeli?

Çamaşır makinenizin arka kısmında yer alan su giriş vanalarındaki filtrelerin periyodik olarak temizlenmesi gerekir. Eğer bu filtreler uzun bir süre temizlenmez ise cisimler filtrede birikme gerçekleştirerek, tıkanıklığa neden olur. Bu durumda da makinenize gelen suyun tazyik şiddetinin düşmesi ve hatta tamamen kesilmesi gibi bir tablo ortaya çıkar.

Cihazınızın suyu verimli bir şekilde alamaması yıkama performansı üzerinde doğrudan olumsuz etkiler oluşturur. Çamaşır makinesinin çamaşırları kirli bırakması, yıkama yapmaması, sürekli veya çok uzun süre su alması gibi şikayetler görülebilir. Pendik  Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz, bu tip şikayetlerle karşı karşıya kalmamak adına makinenizin su giriş filtrelerini periyodik olarak temizlenmenizi önerir.

Çamaşır Makinesi Su Giriş Filtreleri Nasıl Temizlenir?

Çamaşır makinenizin su giriş filtrelerini temizlemek için illaki profesyonel Koşuyolu  Arçelik Servisi hizmetlerinden destek almanıza gerek bulunmamaktadır. Su giriş filtrelerini temizlemek amacıyla öncelikle su giriş hortumlarını, su giriş vanasından sökmelisiniz. Pratik şekilde gerçekleştireceğiniz bu söküm işleminin ardından su giriş vanasındaki filtreyi yerinden çıkartmalısınız.

Su giriş filtresini tazyikli su altında iyice yıkayarak, üzerinde biriken tüm yabancı cisimlerden arınmasını sağlamalısınız. Bu işlemin ardından filtreyi çıkarttığınız şekilde yerine takabilirsiniz. Su giriş hortumunu takmadan önce hortum içerisinde kalmış olabilecek kalıntılara karşı da yine su altında iyice yıkamanız önerilir. Bu işlemlerin ardından da su giriş hortumunu bağlayabilirsiniz. Aynı işlemi hortumun musluk bağlantı noktasında da bulunan filtrelerine yönelik olarak gerçekleştirmeye de özen göstermelisiniz.

 

AdminAdmin