Son Dakika - Alçakça saldırdılar en az 50 ölü

Nijerya’nın Kuzey Doğusunda bulunan Borno eyaletinde yine bir katliam haberi geldi. Borno eyaletine bağlı Magumeri bölgesinde bulunan Boko Haram Militanları bölgede petrol arama faaliyetlerinde bulunan gruba saldırı düzenlediler. Yapılan acımasız saldırıda en az 50 petrol arama ekibi çalışanın öldüğü ifade edildi.

Son Dakika - Alçakça saldırdılar en az 50 ölü

Salı günü yapılan hain saldırıda Nijerya’nın Borno Eyaleti Magumeri Bölgesinde Nijerya Ulusal Petrol Şirketi çalışanlarının yer aldığı araç konvoyuna yapılan saldırıda ölü sayısı en az 50 kişi olduğu ve yaralılar arasından ölü sayısının da artabileceği söylendi. Detayları hakkında henüz bilgi verilmeyen olayda Nijerya Maiduri Üniversitesi mensubu jeologları arasından kaçırılan kişilerin kurtarma çalışmalarında katılanlara pusu kurulduğu ifade edilmişti.

En Kanlı Terör Örgütü

2002 yılında kurulan örgüt, Nijerya’ya şeriat getirme amacıyla kurulduğunu iddia ediyor ve kurulduğu yıldan bu zamana kadar yaptığı terör saldırıları ile bütün Dünya’da yankı buluyor. Yapılan hain saldırılar sonucu yüzlerce insan hayatını kaybetmiş durumda. Yapılan onlarca saldırı sonrası en son geçtiğimiz Salı günü Nijerya petrol arama kurtarma (NNPC) ekibi konvoyuna yaptıkları terör saldırısı ile tekrar Dünya gündemine oturmuş durumdalar.

Nijerya devletinin Boko Haram Terör örgütü ile zaman zaman ateşkes sağlanması amacıyla yaptığı görüşmeler, kısa süreli barış sağlansa da bir türlü kesin sonuca varılamıyor. Halkın refahını ve Nijerya’nın gelişimini olumsuz yönde etkileyen Boko Haram Terör Örgütü, geçtiğimiz yıllarda Dünya Af örgütü tarafından da en kanlı terör örgütü olduğu ilan edildi. 

nijerya saldırı boko haram saldırı magumeri saldırı
Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı