Çiğköfteden Sonra Adıyaman’ın Kahvesi de Ünlü Oldu!

Son zamanlarda özellikle kahve kültürü boyut değiştirmeye başladı. Klasik kahve tatlarından sıkılan tüketici ise yeni kahve lezzetlerinin peşine düştü.

Çiğköfteden Sonra Adıyaman’ın Kahvesi de Ünlü Oldu!

Son zamanlarda özellikle kahve kültürü boyut değiştirmeye başladı. Klasik kahve tatlarından sıkılan tüketici ise yeni kahve lezzetlerinin peşine düştü. Bunlara son örnek olarak tütünü ile ünlenen Adıyaman’ın kervansaray kahvesi geliyor.

Adıyaman Kervansaray Kahvesinin İçeriği

7 farklı karışımdan ortaya çıkan bu yeni lezzet özellikle kahve mağazalarının son zamanlarda en çok talep aldığı kahveler arasında geliyor.

İçeriğinde ise Türk kahvesi, sahlep, çikolata, keçiboynuzu, krema, damla sakızı ve menengiç olarak 7 farklı organik lezzeti barındırıyor. Tadını ise Türk kahvesine nazaran biraz daha tatlı ve yumuşak olarak tarif ediyorlar.

Osmanlı Döneminde Sultanlar İçin Üretilmiş

Yemen o zamanlar Osmanlı İmparatorluğu himayesinde iken Adıyaman kervansaray kahvesi de bu aşamada üretilerek günümüze kadar gelmeyi başarmış. Sultanlar için güç vermesinin yanında zinde tutmayı başaran bir formül olarak üretimine başlanmış. 7 farklı şifa bitkisinden oluşan kahveyi ise özellikle İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyük iller de Adıyaman sayesinde tanınmış oldu.

Farklı Bir Lezzet Arayanların İlgi Odağı Oldu

Klasik kahve çeşitlerinden sıkılan kişilerin son favorisi olan Adıyaman kervansaray kahvesi aynı zamanda Osmanlı kahvesi olarak da bilinmektedir. Kafelerin menüleri arasına da katılan adıyaman kahvesi hızla menülere de seçenek olarak eklenmeye başladı. Adıyaman çiğköftesini yakın zamanda ününü rafa kaldıracağı düşünülen dibek kahvesi aynı zamanda Adıyamanlılar içinde bir gurur kaynağı oldu.

Nerede İçebilirim Diyorsanız
İstanbul – Eminönü
İzmir – Kemeraltı
Ankara – Kızılay ve diğer illerde ise daha çok tarihi muhitlerde bu lezzeti denemeniz mümkün.

Fiyat bakımından da klasik kahve çeşitlerine nazaran %20 oranında daha ekonomik bir fiyata sahip.

Satın Almak İsteyenlere Online Sipariş İmkanı!

Adıyaman kervansaray kahvesini özünden getirterek tatmak isteyenlerse online sipariş imkanı bulunan http://www.adiyamankervansaraykahve.net resmi sitesi adresini ziyaret edebilirler. 

 

adıyaman kervansaray kahvesi osmanlı kahvesi
Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı