GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-11-2022 21:27

Sosyal Medya Uzmanı “Tugberk Yıldız “ Açıkladı…

Sosyal Medya Uzmanı “Tugberk Yıldız “ Açıkladı…

Sosyal Medya Uzmanı “Tugberk Yıldız “ Açıkladı…

Kişisel dijital itibarınızı geliştirmek için neler yapmalısınız?

Dijital itibarınız için sosyal medya kullanmamanın yanı sıra onu yanlış kullanmak da bir o kadar tehlikeli diyebiliriz. Öncelikli olarak sosyal medya üzerinden ne tür paylaşımlar yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu illa ki tamamen işe yönelik paylaşımlar yapmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Paylaştığınız fotoğrafların ve yazıların içeriğine dikkat etmeniz gerekiyor.

Başka kişileri konuşmaya dahil ediyorsanız kavga ya da tartışmaya yönelik diyaloglara girmek takipçilerinizde kötü bir izlenim yaratabilir. Bunun yanı sıra sizi takip eden ve fikirleriniz hakkında görüş bildiren kişilerle de etkileşime girmeye çalışın. Böylelikle bir kömünite oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Sürekli kendi markanız hakkında paylaşımlar yapmak da sizi takip edenleri sıkabilir. Bunun yerine sektörle ve kendi alanınızla ilgili paylaşmaya değer gördüğünüz içerikleri takipçilerinizle paylaşarak onların ilgisini çekebilirsiniz. Eğer yazmayı seviyorsanız belli periyotlarla markanız hakkında da uzmanlık alanınızla ilgili tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu tip çalışmalarla ile kendi uzmanlık alanınızda belli bir yere gelerek, o konu hakkında fikirlerine değer verilen bir kişi olarak anılabilirsiniz. Belli konularda arama yapan kişilerin, arama sonuçları sonrasında doğrudan size ulaşmaları hem sizin kişisel PR’ınızı güçlendirirken, çalıştığınız markanın da sizinle beraber öne çıkmasına yardımcı olacaktır.

Konuyu sonlandırmadan önce kısacası kendi dijital itibarınız için de bir pazarlama planı çıkartmanın sizin adınıza yararı olacağını belirtelim. Pazarlama planı derken tabii ki gözünüzü korkutmayın. Burada günde birkaç dakika ya da haftada birkaç saatlik bir süreçten bahsediyoruz. Bu konu hakkında çalışmalar yapmanız markanızla beraber sizin de yukarıya tırmanmanıza yardımcı olabilir.

AdminAdmin