GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2022 11:46

Nihansu Serter Kimdir ?

Nihansu Serter Kimdir ?

Nihansu Serter Kimdir ?

Ben Nihansu Serter. 6 Eylül 1994 doğumluyum. Varoluşunu hakîki ve samimi yaşamaya özen gösteren bir insanım. Kendisini gelişmeye adamış bir hayat öğrencisiyim. 
Renkli, canlı, hareket halinde, aktif bir yaşantının içerisindeyim ve bu yaşantıyı, özellikle 'yaşamın içerisinde olma' hissini aşılamayı prensip edinmiş biriyim. 
Çocukluğumdan beri psikoloji ve kişilerararsı ilişkiler alanları ile ilgili oldum. Yıllar önce ilişkim vasıtasıyla romantik ilişkiler alanına yöneldim. Romantik ilişkim, evliliğim ve geçmiş romantik ilişkilerim beni dönüm noktaları ile, düğümler ve çözümlenişleri ile, kilitleri -uygun anahtarları kendi kendime yaparak- açma ustalığı edinme ile oluşan serüvenimde üst mertebelere taşıdı. Öte yandan yakın çevremi ve sosyal çevremi daima otantik ve objektif gözlemleyen biri oldum. Her birini zihnime not edip, hayatıma ve mesleğime işlevsel olarak yansıttım. Daha öncesinde İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde medya ve iletişim bölümünde okudum. Şimdi sosyoloji bölümünde okuyorum ve uluslararası aile danışmanlığı sertifikam da mevcut. Şimdilerde -ve aktif olarak 3 senedir- ilişki ve evlilik danışmanlığı ve eğitmenliği yapmaktayım. 
Yanı sıra kendimi bildim bileli yazma âşığı bir insan oldum. Sonradan aldığım teknik eğitimlerle yaratıcı yazarlık konusunda kendimi iyice geliştirdim. Bolca hikayeler yazıyorum. Bununla beraber şu sıralar yazmakta olduğum iki tane gözbebeği romanım var. 
Bütün bunlar üzerine paylaşımlarda bulunuyorum. Zira hayata ve benliğimize yüklediğimiz anlamın ve değerin epey kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bunu yansıtmak, insanlara iyi yönde dokunuşlar sağlamak; kesinlikle hayattaki misyonum, diyebilirim.

AdminAdmin