GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2023 20:36

Kodlama Setleri Çocuklukta Öğrenilebilir Mi?

Kodlama Setleri Çocuklukta Öğrenilebilir Mi?

Kodlama Setleri Çocuklukta Öğrenilebilir Mi?

 

Robotik kodlama setleri çocuklarda her yaşta öğrenilebilir ve ilerleyen yaşlarda onlara büyük iş imkanları sağlar. Üstelik çocukların beyinleri öğrenmeye ve anlamaya daha yatkın oldukları için kodlama oyunu ile kolayca kavrayabilirler. Son yıllarda coronavirüs salgını nedeniyle online eğitim alan çocukların özellikle bu alandaki yeteneklerini geliştirdiği görülmektedir. Gelecek internet ve bilgisayar üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla çocukların kodlama seti ile şimdiden alıştırma yaparak geleceklerini kazanmaları hem ebeveynler hem de dünya için çok önemli alternatifler arasındadır.

 

Çocuklar İçin Kodlama Seti

 

Kodlama seti, çocuklara günümüz dünyasında önemli bir beceri olan programlamanın temellerini öğretmek için eğlenceli bir kodlama oyunudur. İtfaiyecilik, balon patlatma veya dişçi oynama gibi 50'den fazla eğlenceli oyunla kodlamayı öğretir. Bu sayede, çocukların problem çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur, hafızayı güçlendirir ve mantıksal düşünme becerilerini artırır ve onları okula hazırlar. Dahası yaşamın ilerleyen zamanlarında kendilerine bir meslek edinebilmelerini sağlar.

Çocuklar kodlama oyunu sayesinde daha küçük yaşlarda CSS mantığını kavrayacak ve programlamanın yazılımın dillerinin temelini anlayabileceklerdir. Bu sayede gelecekte internetle tanışan ve yaşamlarının her alanında internetin çekici gücünden yararlanabileceklerdir. Dahası mobil uygulamalar geliştirerek yapay zeka ürünlerini günlük hayata adapte edebileceklerdir. Hayatı kolaylaştıran böyle yazılımlar insanlık için tarihi dönüm noktalarıdır. Ancak akıllı bir şekilde kullanılmaları gerekir.

Çocukların kodlama eğitimi almaları onlar için çok faydalıdır. Tüm dünyaya farklı bir bakış açısı ile bakmak onlara ciddi farkındalık sağlar. Çevresel sorunlara daha duyarlı hale gelen ve kodlama seti ile hayatını kazanmaya çalışanlar özellikle iklim ve su sorunu üzerine yoğunlaşmaktadır. Durum böyle olunca büyük ve orta gelişmiş ülkelerde kodlama ve yazılım eğitimlerine verilen önem her geçen gün artış göstermektedir. Anne babalar da kendi çocuklarına bu becerileri kodlama oyunu gibi alternatiflerle öğretmeye çalışır. Becerikli ve yazılıma yatkın bireyler daha küçük yaşta bu beceriyi edinirlerse çağın gerektirdiği yeniliklere kolayca uyum sağlayabilir. Robotik kodlama ve yapay zeka sayesinde birçok soruna çözüm bulabilirler. Doğal olarak herkes bu alanda çaba göstermekte özellikle devletler, vatandaşlarını kodlama seti ile küçük yaştan itibaren bu alana çekmektedir.

AdminAdmin