GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2022 11:47

Fotoğraf Reflektör Adına Her Şey Fotografium'da!

Fotoğraf Reflektör Adına Her Şey Fotografium'da!

 

 

Fotoğraf Reflektör Adına Her Şey Fotografium'da!

 

Teknolojik alandaki yenilikler her alanda kendini göstermeye başladı. Bu yeniliklerin birçok günlük yaşamda ve çeşitli mesleki araçlar içinde mutlaka yerini alıyor. Reflektör de bu araçlar içinde en önemli olanlarıdır. Fotoğraf çekimlerinde kullanılan reflektör birçok kullanıcının ilgisini çeken ürünlerdir. Reflektör fotoğraf çekiminde ışığın yönetimini sağlamaya yarayan önemli bir teknolojik ekipmandır. Reflektör ışığı istediğiniz yöne yansıtmaya yarar.

Renklerin yoğunluğuna göre sert ışığı absorbe eden reflektörler, çeşitli modellere sahiptir. Fotografium kataloğu içinde bulabileceğiniz reflektör, aradığınız özelliklere uygun birbirinden farklı seçeneklere sahiptir. Fotoğraf reflektör fiyatları arasından bütçenize en uygun ürünü belirleyebilir, hızlıca siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Fotoğraf Reflektörü Çeşitleri Nelerdir?

Fotoğraf çalışmaları sırasında kullanılan 5 farklı çeşit reflektör vardır. Reflektörler kendi içinde çeşitli özellikler barındırır. Reflektör çeşitlerini inceleyelim.

  • Altın Reflektör: Güneşin rengi ile aynı olan reflektörün bu çeşidi, dış ortamlarda tercih edilir. Beyaz ışığı objenin üzerine sarı olarak yansıtması sebebi ile stüdyo ortamında çok daha tercih edilir.
  • Gümüş Reflektör: En çok kullanılan gümüş reflektör, kayıpsız bir çalışma imkanı sunar. Yansıyan ışığın neredeyse tamamen yansıtır. Vuran ışığın renginde hiçbir değişiklik yaratmaması tercih edilmesindeki en önemli unsurlardandır.
  • Beyaz Reflektör: Ürün ve portre çekimlerinin vazgeçilmez ekipmanıdır. Ürüne yakın tutulan bu ekipman, yansıttığı ışığı gümüş reflektör kadar yansıtmaz.
  • Siyah Reflektör: Diğer çeşitlerden farklı olarak yansıyan ışığın gücünü belirgin oranda azaltarak yansıtır. Parlak nesneleri çekerken alınan sonuç çok daha başarılıdır.
  • Yarı geçirgen yansıtıcı: Işığın şiddetinin azaltılması gereken durumlarda oldukça fazla tercih edilir. Güneş ışığının en sert olduğu durumlarda çekimi kolaylaştırmaya yarar.

Fotografium zengin ürün kataloğu içinde ihtiyacınız olan tüm çalışmalara uygun reflektöre ulaşabilirsiniz. Reflektör modelleri içinde en çok tercih edilen modellerden biri 5 in 1 refleflektör modelleri olarak görülüyor.

Bu model özellikle beyaz ve dolgu ışığı için kullanılır. Yumuşak yansıma sağlama özelliği ile dikkat çeken bu model,  gümüş beyaza benzer bir nötr renk dengesi sunması ile ilgi görür. Altın ten rengini geliştirirken ya da serin bir sahneyi dengelemede tercih edilir. Siyah, istenmeyen yansımaları engeller. Yarı saydam difüzör sayesinde ışık gücü bir durak azaltılır. Bu model daha geniş ve daha yumuşak bir ışık kaynağı elde etmenizi sağlar.

Reflektör Kullanımının Önemi Nedir?

Profesyonel çekimlerin olmazsa olmazı reflektördür. Dış mekan ve iç mekan çekimlerinde farklı özelliklere sahip olan reflektörler kullanılır. Portre çekimi de profesyonellik isteyen çekimlerdir. Portre çekiminde ışık kullanımı çok önemlidir. Beyaz Reflektör, özellikle portre çekimlerinde çok fazla tercih edilir. Gözaltı torbalarının yok edilmesinde rolü büyüktür. Reflektörün portre çekimi kullanımında modelin yüzüne yansıtacak şekilde tutulması gerekir. Bu aşamada reflektör tutucudan da yardım alabilirsiniz.

Fotografium ürünleri ihtiyacınıza uygun birçok seçeneği bir araya getirir. Reflektör çekiminde ilk yapmanız gereken ihtiyacınız olan ürünü doğru belirlemektir. İhtiyacınıza uygun ürünleri belirledikten sonra fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Reflektör çeşitleri ve reflektör tutucu fiyatları hakkında bilgi almak için Fotografium ürünlerini inceleyebilir, hızlıca siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

 

 

.

 

AdminAdmin