EKONOMİ
Giriş Tarihi : 13-01-2023 11:27

EYT Meclis’e neden. gelmedi.

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz, yıllardır büyük umutlarla yasanın çıkarılmasını bekleyen emeklilikte yaşa takılan vatandaşların bir kez daha seçim malzemesi yapılmaması gerektiğini belirterek, “İnsanların umutlarıyla oynamayın!” uyarısı yaptı.

EYT Meclis’e  neden. gelmedi.İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz, EYT'lilerin (emeklilikte yaşa takılan) sorunları ile ilgili bir açıklama yaptı. Milyonlarca memur, SSK'lı, Bağ-Kur'lu, tarım sigortalısının gözünün EYT düzenlemesinde olduğunu anımsatan Yılmaz, “Düzenlemenin gireceğinin açıklanmasının ardından binlerce vatandaş, emekli olabilmek için borçlandı. Ancak hala net bir açıklama yok” dedi.
EYT’li esnafın sorunlarına da dikkat çeken Başkan Yılmaz, “EYT henüz Meclis’e gelmedi. Ancak esnafın çalışma süresi 9 bin iş günü, SSK’larınki ise 7 bin 200 iş günü. Yine EYT’ye tabi olanlarda da bu 5 bin iş günü. Yani 7 gün 24 saat çalışan esnaflarımız bu yönde bile maalesef ayrımcılığa uğramıştır. Bugün Esnaf ve Kefalet Kooperatifleri yardımıyla sağlanan yardımlar 500- 600 bin lira civarındadır. Bu kredi kullanılmasına yönelik bile esnaftan istenmeyen hiçbir şey kalmamıştır. 20 yılı aşkın süredir mücadele eden vatandaşımıza bir umut verdiniz. Yıllardır büyük umutlarla yasanın çıkarılmasını bekleyen vatandaşlarımızın umudu bir kez daha seçim malzemesi yapılmasın. İnsanların umutlarıyla oynamayın” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin