GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2023 13:45   Güncelleme : 14-03-2023 13:45

CHP’li Çetin’den 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

SAKARYA - 14.03.2023 - HİBYA - CHP Adapazarı İlçe Başkanı Füsun Çetin, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla açıklama yaptı.

CHP’li Çetin’den 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Çetin açıklamasında, "14 Mart Tıp Bayramı haftasında, içinde bulunduğumuz koşullarda bayram kutlama mesajları yayınlamak çok anlamsızlaştı. Toplum sağlığı için gecesini gündüzüne katan en zor, en olumsuz koşullarda hayatlarını hiçe sayarak, ailelerinden, çocuklarından fedakârlık edip gece gündüz hastanelerde mücadele veren ve pandemi koşullarında 213 hekim kardeşimizi kaybettiğimizi unutmadan, alkışlamanın yetmeyeceğini biliyoruz." dedi.

Çetin şöyle devam etti:

"Kapı açık isteyen gitsin demek hekimlere yapılan en büyük hakarettir. Bu ülkenin Hekimleri Çanakkale’de, Anafartalar’da, Conkbayırı’nda tüm sınıf olarak şehit düştüler. Bu ülkenin Hekimleri İstanbul işgal altında iken Tıbbiyeli Hikmet önderliğinde bir şey yapmalı diyerek işgale başkaldırıp Kurtuluş Savaşına ilham oldular. Bu ülkenin Hekimleri Bandırma Vapurunda ülkenin kurtuluşu için Samsun’a çıktılar. Bu ülkenin Hekimleri Genç Cumhuriyet için sıtma, tifo, humma, verem savaşında canını ortaya koydular. Bu ülkenin Hekimleri annesini, babasını, eşini, çocuğunu görmeden iki yıl pandemi ile savaştılar. CHP olarak karanlığa karşı önlüklerinin beyazına sahip çıkan hekimlerimizi yan yana durdukları her yerde; şiddete, değersizleştirmeye çalışanlara inat değerlerini bilerek, Canımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizi selamlıyor, haklı mücadelelerinde sonuna kadar yanlarında olacağımızı bildiriyoruz.

14 Mart’ın, sağlık çalışanlarının tüm mağduriyetlerinin giderildiği, şiddetten uzak, iyilik, dostluk, dayanışma ve iş barışının hâkim olacağı yepyeni bir dönemin ilk günü olmasını diliyoruz."


Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin