Oyun Dünyası
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Pokemon Oyuncusu Avına Çıkan :Tayland Polisi

Tayland polisi başkent Bangkok’taki 10 büyük caddede Pokemon bulmaya çalışırken kazalara sebebiyet veren Pokemon Go oyuncularını tutuklamaya hazırlanıyor.

Pokemon Oyuncusu Avına Çıkan :Tayland Polisi

Tayland polisi başkent Bangkok’taki 10 büyük caddede Pokemon bulmaya çalışırken kazalara sebebiyet veren Pokemon Go oyuncularını tutuklamaya hazırlanıyor.Ayrıntılar haberimizin devamında..

Pokemen Yakalayanları Yakalayanlar
Bangkok emniyet müdür vekili Sanit Mahathovorn bugün yapmış olduğu açıklamada 50 kişilik bir polis ekibinin kameralarla donatıldığını ve kurallara uymayanları görüntüleyeceğini söylerken bu polis ekibini “Pokemon yakalayanları yakalayanlar” olarak isimlendirdile. Özellikle halkın çoğunlukla yoğun olduğu bölgelerde bulunan Pokemonları avlamaya çalışan sürücüler, pokemon yakalamaya çalışırken ana caddelerde bir çok kazaya sebebiyet veriyorlar. Geçtiğimiz günlerde Tayland’da Google Play ve Apple Store mağazalarına düşen oyunun en popüler mekanlarında kaza sayılarının fazlaca arttığı ve kazaların oyun ile bağlantılı olduğu anlaşılmıştı.
Kazalar Oyun ile Bağlantılı Olduğu Tespit Edildi
Kaza sayılarının fazlaca arttığı ve kazaların oyun ile ilgili olduğu anlaşıldı. Eğer oyuncular trafiği tehlikeye sokacak bir davranışta bulunurlarsa, 85 lira ceza ödeyecekler. Pokemon yakalamaya çalışırken bir kazaya karışanlar ise tutuklanabilir uyarısında bulunuldu. Oyun nedeniyle yapılan kazaların önemine dikkat çekmek için bugün polisler ellerinde pokemon baskılı balonlarla göreve başladılar.
Pokemon Çılgınlığı Dur Durak Bilmiyor
Pokemon GO oyunu, şu sıralar insanlık üzerinde hakimiyer kurmuş vaziyettedir. Oyun, kuralları gereği insanları sokaklara döktü, hareket etmelerine olanak sağladı.

AdminAdmin