GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-06-2022 15:03   Güncelleme : 20-06-2022 15:03

Mutluluk Çubuğu Nasıl Çalışır Ve Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Nasıl Çalışır Ve Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Nasıl Çalışır Ve Ameliyatı

 

Erkeklerin cinsel ilişkiye girebilmesi için ereksiyon olması gerekmektedir. Penil protezleri diğer adı ile mutluluk çubuğu erkeklerin ereksiyon yani sertleşme sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Bu implantlar penis içerisine yerleştirilmektedir. Fakat bu implanta sahip olabilmek için uygulanan diğer tedavilerden yanıt alınmaması gerekmektedir. Yani hasta diğer tedavi yöntemlerini denemiş ve hala ereksiyon olamıyor ise bu implantlar yapılmaktadır. İmplantlar peniste kesi gerektirmektedir. Bundan dolayı az seçilen tedavi yöntemleri arasındadır. Ama bu implantlar hasta ve hastanın partneri oldukça memnun kalmaktadır.

 

 Penil İmplant Çeşitleri Nelerdir?

 

 Bu implantların çeşitleri bulunmaktadır. Yarı sert yani bükülebilir ve şişirilebilir modellerdir. En yaygın şekilde şişirilebilir protezler tercih edilmektedir. Ayrıca bu protezler söndürülebilmektedir. Mutluluk çubuğu nasıl çalışır diye sıklık ile sorulmaktadır. Üç parçalı protezler testis bölgesinde pompa yardımı ile kullanılmaktadır.

 

 İlişkiye girileceği zaman pompaya basılmaktadır. Böylelikle penis sertleşmeye başlamaktadır. Doğal bir görüntüsü bulunmaktadır ve kullanımı da oldukça kolaydır. Fakat şişirilebilen mutluluk çubukları el yetkisi iyi olan kişilere yapılmaktadır. Fakat bu implantlar çok fazla parçalardan oluştuğu için arızalanması daha fazla olmaktadır.

 

 İki parçalı şişirilebilen implatlarda rezervuar yoktur. Fakat üç parçalı olan implatlara göre daha az sert ereksiyon sağlamaktadır.

 

 Yarı sert olan implatların daha az parçası bulunmaktadır. Aynı zamanda daha kolay bir cerrahi operasyon gerektirir. Fakat bu implatta penis her zaman sert halde olmaktadır. Kıyafetlerin içerisinde saklamak gerekmektedir. Bükülebilme özelliğinden dolayı vücuda doğru bükülür ve daha kolay şekilde saklanır.

 

 Penil İmplantlar Risk Taşır mı?

 

 Bazı durumlarda penil implantlar risk taşıyabilmektedir. Bu riskler şu şekildedir:

 

-Enfeksiyon; her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da enfeksiyon riski vardır. Hastada diyabet ya da omurilik yaralanması var ise enfeksiyon riski olabilmektedir.

 

-Protez problemleri; teknolojinin gelişmesi ile yeni penil protezler oldukça güvenilirdir. Fakat nadir olsa da bu implantlar arızalanabilmektedir. Bozuk olan bir implantı değiştirmek, onarmak için tekrardan operasyon gerektirmektedir.

 

-İç erozyon ya da yapışma; bazen implantlar penis içerisinde cilde yapışabilmektedir ya da zarar verebilmektedir. Bazı durumlarda da İmplant deriden ayrılabilmektedir.

 

Penil İmplantlar Ne Kadar Başarılıdır?

 

 %90 ile %95 arasında penil protezler başarılıdır. Dolayısı ile bu implantlar tatmin edici ve uzun süreli olarak oldukça uygundur. Yapılan araştırmalara göre bu implantlara sahip olan kişiler ve kişilerin partnerleri oldukça memnundur. Hatta %93 oranında mutluluk çubuğu tedavisine sahip olan hastalar aynı durumda tekrar aynı tedaviyi yaptıracaklarını söylemiştir. Mutluluk çubuğuna sahip olan kişiler çocuk sahibi olmasında herhangi bir engel yoktur. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com adresini ziyaret ederek, tedavi yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

handehande