GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-04-2022 20:20

Asansör Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Asansör Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Asansör Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Asansör Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Asansör bakım ve onarım yönetmeliği hususunda yetkin olan firmalar tarafından verilen asansör bakım hizmeti oldukça kapsamlıdır. Ayrıca asansör mekaniğine dair tüm detayların elden geçirilerek sorunsuz çalıştığından emin olunması gereken hizmet, rutin olarak hayata geçirildiğinde insan asansörlerinin son derece güvenli ve konforlu olmasını sağlar.

Otomatik çalışma prensibine bağlı sistemlere sahip insan ve yük asansörleri için uzman müdahalesine belirli aralıklarla ihtiyaç vardır. Kullanım amacına yönelik olarak sistemlerle donatılmış olan asansörler, bakım ve onarım söz konusu olmadığında sürekli arızaya sebep olabilecek hassas yapıya da sahiptir.

Asansör Bakım Hizmetleri Neleri Kapsar?

Halat, ren ve ana kasnak gibi birçok ekipmandan bir araya gelen asansörlerin bakım çalışmalarında halatların kontrol edilmesi, fren mekanizmasının kontrolden geçirilmesi ve ana taşıyıcı konumundaki kasnakların kontrol edilmesi şarttır. Makine odasında bulunan yağ durumunun ve motor yatakları mutlaka kontrol edilir. Kapı kilitlerinin olması gereken şekilde çalışıp çalışmadığı elden geçirilir. Aynı zamanda kapı yayları, kapı diktatörleri ve kapıları açan pompaların sorunsuz çalıştığından emin olunur. Yanmayan durumdaki sinyal ampullerinin değiştirilmesi ve kabin boşluğunun temizlenmesi gibi hizmetlerde bakım çalışmalarının kapsamındadır.

3 yıl garantili olarak değiştirilen her parça, yük asansörleri ve insan asansörleri sorunsuz kullanılması için büyük önemi vardır. Belli bir düzeni olmadan yaptırılan bakım ve onarımların asansörlerin dayanıklılığını ve kullanım ömrünü doğrudan etkileyeceği için verimli bir çalışma şekline sahip olması beklenemez.

 

 

 

handehande