GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-03-2022 15:02   Güncelleme : 10-03-2022 15:02

Batuhan Karatay kimdir

Batuhan Karatay kimdir

Batuhan Karatay  kimdir

1987 Yılında Ankara’da doğan Batuhan Karatay küçük yaşlardan itibaren Piyano, Bağlama, Keman, Gitar gibi enstrümanlar üzerinde çalışma ve kendini geliştirme şansı buldu.

2007 yılında Ankara Üniversitesi Sahne Sanatları bölümüne hak kazandıktan sonra burada 8 yıllık bir eğitim içerisinde Şan ve Gitar üzerine yoğunlaşarak çalışmalarına devam etti.

Akademik hayatı dışında çeşitli albüm kayıtlarına ve sanatçılara sahne üzerine eşlik etme fırsatı buldu. 2010 yılında katılmış olduğu Fanta Stage yarışmasında Türkiye genelinde ‘’Sadece Sen’’ isimli bestesiyle İlk 10’a

2011 yılında ise Rock’n Dark yarışmasında iki bestesiyle finale kalma başarısı gösterdi. 2017 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin sınavlarını kazanarak Opera bünyesinde Ses Sanatçısı olarak çalışmaya ve farklı Enstrümanlar deneyimleyerek kendini geliştirmeye devam etmektedir. Bunlardan başlıcaları : Perdesiz Gitar, Oğur Sazı, Kopuz, Stick Gitar, Miktoronal Gitar. Operadaki sanat hayatı dışında Erkan Oğur, Özgür Abbak, Cenk Erdoğan, Şinasi Celayiroğlu, Cengiz Taşkın gibi isimlerle enstrüman çalışma fikir ve tecrübelerinden yararlanma şansı bulmuştur. Ayrıca 2021 Yılı Kasım ayında İlk Stüdyo Single’ı olan ‘’Güz’’ adlı ilk enstrümantal eserini dinleyicilerin beğenisine sunmuştur. Sanatçı 2022 yılı itibariyle İlk albümü için beste ve kayıt çalışmalarına devam etmektedir.

https://batuhankaratay.com/

 

 

handehande