EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-02-2022 13:28   Güncelleme : 25-02-2022 13:28

Hindistan Kripto reklamları için özel talimatlar Yayınladı.

ilgili talimatların kripto varlıklarının ülkenin finans endüstrisinde onaylandığını veya tanındığını göstermediğini vurgulasa da, piyasa üyeleri yetkililerin sağladığı netlikten memnun. Shivam Thakral'a (Buycoin CEO'su) göre, reklamlar üzerindeki ilgili netlik, kripto hizmetleri sağlayıcılarının yıllık medya stratejilerini yapılandırmasına ve ayrıca gelir üretimini artırmasına izin verecektir.

Hindistan Kripto reklamları  için  özel talimatlar Yayınladı.

Buna ek olarak, yayın, herkesin okuyabileceği ve anlayabileceği, basılı promosyonlarda bir sorumluluk reddinin kapladığı alanın, süresinin ve seslendirme hızının yanı sıra, sorumluluk reddinin açık bir tasvirinin yanı sıra belirginliğe odaklandı. ve reklamlar için sorumluluk reddinin zamanlaması önemli bir ağırlıkta olmalıdır.

Bununla birlikte, reklam konseyi tarafından, tam sorumluluk reddinin reklamda baskın olan dilde ifade edilen bir bağlantının sağlanması durumunda, ilgili sorumluluk reddini kısaltma seçeneği de sağlanmıştır.

Bir başka vurgu da, hiçbir reklamın garantili veya vaat edilen kazançlarla ilgili ifadeler içermemesidir. Ayrıca, tanıtım işlemlerinde VDA'lar ile düzenlenmiş varlıkların geri kalanı arasında hiçbir karşılaştırma yapılmaması gerektiğini belirtir. Bu nedenle, dijital varlıklar emanetçiler, emanetçiler, menkul kıymetler veya para birimleri olarak adlandırılamaz.

Vadi SağdıçVadi Sağdıç