GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-02-2022 20:18   Güncelleme : 16-02-2022 20:18

Şantiye Projelerine Doğru Yapı Tercihi İçin Karmod Çözümleri

Şantiye Projelerine Doğru Yapı Tercihi İçin Karmod Çözümleri

Şantiye Projelerine Doğru Yapı Tercihi İçin Karmod Çözümleri

 

Şantiye Projelerine Doğru Yapı Tercihi İçin Karmod Çözümleri

 

İnşaattan yol yapıma, enerjiden madenciliği, havaalanı inşasından baraj inşaatlarına çalışmaların yürütüldüğü alana şantiye adı verilir. Her şantiye görev alacak teknik ekip ve saha çalışanlarının insani ortamda görev yapabilecekleri yapılara ihtiyaç duyar. Bu teme yapılar arasında yatakhane ve yemekhane yapıları, yönetim ve teknik ofis binaları, sağlık binası, depolama alanları gibi çok sayıda yapı grubu bulunur.

 

Şantiye için bu derece öneme sahip binaların en iyi planlama ve yapı grubu tercihiyle hazırlanması son derece önemli. İyi planlamayla beraber hızlı üretim, hızlı sevkiyat ve hızlı kurulum unsurları da öne çıkar. Bu nedenle şantiye yönetimleri için şantiye binalarının hazırlanmasında doğru firma tercihi son derece önemlidir. Doğru tercih zamandan, kullanım konforundan ve en önemlisi bütçe tasarrufuyla kazandırır. Doğru tercihle işlerine odaklanırlar yapı grubunu dert etmekten kurtulurlar. Erken başlayarak zamandan kazanmanın, konforlu şantiye binalarıyla işçilerine verimliliği yakalayacakları zinde bina hazırlamanın keyfini yaşarlar. Hem zamandan hem de bütçeden kazanırlar.

 

Karmod Uzmanlığında Şantiye Yapı Grubu Planlama Desteği

1986 yılından bugün sektördeki uzmanlığıyla Karmod şantiye projelerine planlama desteği sağlamaktadır. Şantiye binalarının üretim ve inşası kadar proje için gerekli yapı gruplarının ne olacağının belirlenmesi de son derece önemlidir. Doğru zamanda doğru yapıları planlayarak inşa etmek gerekir. Örneğin havalimanı inşası gibi proje büyüklüğüne göre 5 ila 10 yıl ortalamada kullanılacak yapıların planlaması son derece önemlidir. İlk dönemde sahada sadece hafriyat ve ön fizibilite gibi çalışmalar yapılacağından bu ihtiyaçlara göre yapıların inşa edilmesi öncelenmelidir. Özellikle projenin son yıllarında terminal binası inşası gibi aşamalarda daha fazla personel çalışacağından şantiye yapı grubunu bu personel sayısına göre planlamak gerekir.

 

İlk yıllarda 150 ila 300 kişilik yatakhane ve yemekhane binası yeterli olurken projenin ilerleyen yıllarında bu sayı belki de 1500 ila 3000’e çıkacaktır. Bu planlama Karmod tarafından şantiye yönetimiyle yapılan toplantıda alınan notlar ve proje incelemesiyle gerçekleştirilir. En doğru yapı grubunu en doğru zamanda hazırlamak en önemli esastır. Karmod planlama uzmanlığı size şantiyenizde en doğru yapılara en doğru zamanda sahip olmanın mutluluğunu yaşatacak. Uzman desteğiyle zamandan ve bütçeden kazançlı çıkacak, rakiplerinizden her zaman önde olacaksınız.

 

 

Şantiye Yapılarında Hızlı Üretim ve Kurulum Avantajlarını Yaşayın

Karmod prefabrik yapı sektöründe son teknolojilerle donatılmış modern tesislerde üretim gerçekleştiriyor. Prefabrik yapılarla birlikte özel geliştirdiği yeni nesil konteyner yapıları ile şantiye projelerine tüm yapı gruplarını üretiyor. Karmod’un şantiye yapıları arasında yönetim ve teknik ofis binaları, özel laboratuvar ve analiz binaları, yatakhane ve yemekhane binaları, sağlık hizmet binası başta olmak üzere benzeri yapılar yer alıyor.

 

Karmod şantiye yapılarının tasarım ve yapı güvenliği statik hesaplamaları özel yazılım bilgisayar sisteminde gerçekleştirilmektedir. Hazırlanan yapı projeleri onay sonrası aynı bilgisayar entegrasyonunda çalışan üretim makine hattına aktarılmaktadır. Geleneksel kaynak kullanımının geride bırakıldığı tamamen geçmeli ve civatalı üretim sistemi avantajını sonuna kadar yaşatır. Civata somunlu sistemle üretim çok kısa sürelerde tamamlanır. Bina bina araçlara yüklenen yapılar zorlu şantiye sahalarına güvenle ulaştırılır. Sevkiyatın tamamlandığı gün Karmod uzman kurulum ekipleri sahada hazır bulundurulur. Bir taraftan malzemeler araçtan indirilirken diğer yandan kurulum başlar. Cıvatalı ve geçmeli sistemin verdiği avantajla devasa büyüklükteki şantiye binaları hızla çok kısa sürelerde kurulum yapılır. Kurulumu tamamlanan binalar kullanıma hazır şekilde teslim edilir.

 

 

Karmod Şantiye Yapıları Zindeliğiyle Verimliliği Artırıyor

Uluslararası iş ve işçi sağlığı standartlarında üretim üstünlüğünün yanı sıra yapı güvenliği, yalıtım üstünlükleri ve ergonomisi Karmod şantiye yapılarının öne çıkan özelliğidir. Karmod şantiye yapılarını deneyimleyen yönetici veya işçi tüm personele ergonominin kazandırdığı konforu yaşatır. Zindelik veren çalışma ofisleri ve yatakhane binalarıyla her aşamada şantiyede verimliliğin artmasına katkı sağlar. Gerek prefabrik yapı gerekse tamamıyla sandviç panel sistemine sahip konteyner yapıların hepsinde kullananlar aynı konforu yakalar.

 

Şantiye Projelerine Doğru Yapı Tercihi İçin Karmod Çözümleri

 

Prefabrik Ofiste Sessiz Çalışma Ortamı

Yüksek yalıtımıyla yağmur, çamur, toz, gürültü gibi olumsuzlukların eksik olmadığı zorlu şantiye ortamlarına sessiz kullanım kazandırır. Çalışma ofislerinde görev alan teknik personel dışarıda normal bir ortam varmışçasına fark etmeden çalışma konforunu yakalar. Yönetim veya teknik ofis binası, insan kaynakları ofisi veya özel analiz laboratuvar binası fark etmeksizin aynı konforu yaşatır.

 

Konteyner Yatakhanede Bir Sonraki Vardiyaya Zinde Uyanış

Karmod konteyner yatakhane binalarında teknik ofis veya zorlu saha çalışanlarına aynı konforu yaşatır. Yatakhanede dinlenen personel sağlıklı uygu ile bir sonraki çalışma vardiyasına zindelikle uyanır. Sandviç panel duvar ve çatı sistemiyle gürültüyü dışarı hapseder içeri hep dingin kalır. Uluslararası standartlarda wc ve duş üniteleri, havalandırma sistemi, statik yapı güvenliği ve tam yangın güvenliği, kullanım ergonomisi Karmod konteyner şantiye binalarında.

 

Konteyner Yemekhanede Mutfakta Leziz Yemekler Salonda Ekstra Dinlenme Fırsatı

Zorlu şantiye ortamlarına özel tasarlanan Karmod konteyner yatakhane binaları kullanım ergonomisiyle mutfakta çalışanlara ve yemek yiyenlere konfor yaşatır. Mutfak çalışma şartlarına özel ergonomide ferah iç mekanla hazırlanan mutfak kısmında yemek hazırlığı da yemek pişirmek te çok keyifli. Bu nedenle Karmod yemekhane şef aşçıdan yardımcılara en iyi çalışma ortamı hazırlar. Ergonomik dağıtım bankosundan yemeğini alan şantiye çalışanları ferah salonda nefis lezzetleri tadarken aynı zamanda ekstra dinlenme imkanı bulur. Hijyen kolaylığına sahip yemekhane binası pratik temizliğiyle her zaman sağlıklı kalır.

 

Karmod Şantiye Yapılarını Bir Kez Al Defalarca Kullan

Karmod yeni nesil şantiye yapıları civatalı ve geçmeli üretim sisteminin verdiği avantajla farklı projelerde kullanım imkanı sunar. Özellikle yol yapım gibi hareketli işlere büyük kolaylıkla beraber sağladığı bütçe tasarrufuyla kazandırır. Bir kez satın alınarak projeden projeye defalarca taşınarak kullanılır. Uzun yıllar ilk günkü ergonomisini kaybetmeden hizmet verir. Projenin tamamlanmasıyla cıvatalarından sökülerek kolayca depolanabilir.

 

Kaynak: https://www.sanalsantiye.com/santiye-projelerine-dogru-yapi-tercihi-icin-karmod-cozumleri/

 

handehande