SPOR
Giriş Tarihi : 11-01-2022 12:46   Güncelleme : 11-01-2022 12:46

Luol Deng Dört Yıllık Sessizliğini Bozdu

Luol Deng Dört Yıllık Sessizliğini Bozdu

Luol Deng Dört Yıllık Sessizliğini Bozdu

 

Luol Deng Dört Yıllık Sessizliğini Bozdu

Emeklilik hayatı süren eski NBA oyuncularından Luol Deng, eski takımıyla ilgili sessizliğini bozdu. Geçtiğimiz dört yıldır hakkında herkesin konuştuğu oyuncu, 2018 yılında ayrıldığı Los Angeles Lakers ve takımdan ayrıldığı süreçle ilgili bilinmeyenleri ortaya çıkardı.

Los Angeles Lakers eski dönem oyuncularından Luol Deng, rotasyondan çıkmadan önce takımın en önemli çekirdek kadronun göbeğinde yer alıyordu. Padişahbet kadronun diğer yıldızları ise Brandon Ingram, Julius Randle, Jordan Clarkson ve D’Angelo Russell gibi isimlerden oluşuyordu.

Emeklilik sürecine girmesine rağmen ve takımda uzun süredir forma giymemesine karşın oyuncu, milyon dolarlarla ifade edilen ödemeler almaya devam ediyor ve bu büyük tepkilere yol açıyordu. Gerek takım arkadaşları gerekse taraftarlar arasında bu konunun yayılmasıyla Deng, yeniden gündeme oturdu.

Ayrılığa Dair Açıklama Geldi

Takımından 2018 yılında ayrılan genç oyuncu, özellikle para konusunda çıkan söylentilerden sonra ilk kez suskunluğunu bozdu. Tepkilerin yersiz olduğunu belirten oyuncu takıma kazandırdığı paranın hiç konuşulmadığından yakındı. Takımıyla çalışırken nasıl ayrılmak zorunda kaldığını şu ifadelerle aktardı:

“Millet kazandığım parayı konuşuyor. Oysa ayrılırken Lakers için masada yığınla para bıraktım. Benim dışımda herkes ‘ben parama bakarım, gerisine de karışmam, bana ne’ diye düşünüyordu.

Elbette herkes istediğini konuşur ya da konuşmaz, ama benim Lakers’e bıraktığım paradan kimse kimseye söz etmemiş. Üstelik herkes beni parayı götüren adam olarak biliyor. Ben aynı parayla başka takımlarda da oynamasını bilirdim. Gitmeyi ben istemiştim ayrıca hiçbir zaman da oynamayacağımı falan söylemedim. Bu tamamen onların kararıydı.

Kötü bir dönemime denk gelmiş olabilir ya da benim oyun stilime beğenmeyebilirsiniz. Ama Lakers’ta oynayamayacak kadar kötü olmama olanak yoktu. Padişahbet giriş Ben bunu defalarca antrenmanlarla da kanıtlamıştım, üstelik. Onlar oynamamı istemedi ve kararı kendileri verdi. Hem ligde oynayabileceğim çok da takım vardı. Olay bundan ibaret...”

Luol Deng, 2018 yılında takımın durumuna dair mutsuzluğu konusundaki konuşulanlara rağmen takımından kopmaya gönülsüzdü. Oyuncu takımından ayrıldıktan bir sene sonra 2019 sezonunda emeklilik öncesi jübilesi için Minnesota Timbervolves takımına dâhil olmuş ve burada top koşturmuştu. Oyuncu o dönemden beri konuya dair hiçbir demeç vermemişti.

Padişahbetbahisyap.com

Title – Luol Deng Dört Yıllık Sessizliğini Bozdu

Açıklama – Emeklilik hayatını sürdüren eski Lakerslı Luol Deng dört yıllık sessizliğini bozdu ve kulüple ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

handehande