GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-12-2021 23:33   Güncelleme : 21-12-2021 23:33

Yeni Zelanda Çalışma İzni 2021’de Nasıl Alınır?

Yeni Zelanda Çalışma İzni 2021’de Nasıl Alınır?

Yeni Zelanda Çalışma İzni 2021’de Nasıl Alınır?

Yeni Zelanda Çalışma İzni 2021’de Nasıl Alınır?

Yeni Zelanda hem iş hem de okuma açısından oldukça dinamik bir ülkedir. Bu bağlamda başta üniversite öğrencileri olmak üzere kendini geliştirmek isteyen herkese kapısı açıktır. 2021 yılında da Yeni Zelanda çalışma izni alarak Work and Study programlarına dahil olabilirsiniz. Bunun için çalışma ve okuma izinlerinin nasıl sürdürüldüğünü bilmeniz önemlidir.

Yeni Zelanda’da Çalışma ve Okuma İzni İçin Gereklilikler

Yeni Zelanda önemli rollere sahip ve sürekli olarak çalışabilecek personellere ihtiyaç duyan bir ülkedir. Bu bağlamda çalışma ve okuma izinlerindeki gerekliliklerini oldukça kolay tutmaktadır. Yeni Zelanda Çalışma Programları için öğrenci vizeniz önemli bir rol oynar. Öğrenci vizeniz burada çalışıp çalışmama durumunuzu belirlemektedir. Aynı zamanda ne kadar bir süre çalışabileceğinizi sizlere göstermektedir.

Yeni Zelanda öğrenci vizeleri tam zamanlı eğitim alıyorsanız akademik dönem süresince size 20 saat çalışma izni vermektedir. Yaz tatillerinde ise haftada 40 saatlik bir süreçte çalışma izniniz olmaktadır. Bu izinler hem üniversite hem de lise öğrenci vizesine sahip olanlar içindir.

Yeni Zelanda Yarı ve Tam Zamanlı İşler

Yeni Zelanda iş konusunda tam zamanlı veya yarı zamanlı iş olanaklarını koşullara göre belirtmektedir. Eğer en az 2 yıllık bir eğitim veren kurumda nitelikli göçmen kategorisinde yer alıyorsanız yarı zamanlı olarak çalışmanız mümkündür.

En az 1 yıllık tam zamanlı eğitim görüyorsanız ve eğitim krediniz 120’nin üzerindeyse tam zamanlı çalışabilirsiniz. Bunun yanı sıra doktora, yüksek lisans veya araştırma öğrencisiyseniz saat kısıtlaması olmadan iş hayatına atılabilirsiniz. Dilerseniz bu süreçte dil eğitimi de alabilirsiniz. Yeni Zelanda Dil Okulları Başvuru işlemleri için danışmanlık hizmeti alabilmeniz mümkündür.

Yeni Zelanda Work and Study ile Dil Eğitimi

Yeni Zelanda dinamik ve değişime açık bir ülke olarak her zaman nitelikli kişilere yer vermektedir. Bu bağlamda Work and Study yaparak dil eğitimi alabileceğiniz, çalışabileceğiniz bir ülkedir. Tüm bu programlardan faydalanabilmek için profesyonel bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Endless Abroad yurt dışı eğitim alanında bu hizmeti başarılı bir şekilde tüm öğrencilere sunmaktadır.

Kaynak: https://www.endlessabroad.com.tr/