GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-11-2021 11:57   Güncelleme : 18-11-2021 11:57

Milli cimnastikçi Ümit Şamiloğlu spor hayatını noktaladığını açıkladı

Milli cimnastikçi Ümit Şamiloğlu spor hayatını noktaladığını açıkladı

 

41 yaşında aktif olarak milli cimnastikçi olarak spor hayatına devam ettiren Ümit Şamiloğlu yaptığı açıklama neticesinde spor hayatını noktaladığını belirtti. 29 yıl boyunca milli formayı terletmek den dolayı son derece gururlu olduğunu belirten Ümit Şamiloğlu Türkiye Cimnastik Federasyonu'na Bu anlamda bir yazı gönderdi. Gönderdiği yazıda sporculuk yaşantısını sonlandırdığını ve desteklerinden dolayı federasyona son derece büyük bir teşekkür borçlu olduğunu ifade etti.

betboo  Şamiloğlu ülkemizde Cimnastik sporunun daha fazla gelişmesi için spor yaşamı boyunca önemli başarılara imza attı. Bu anlamda cimnastik sporunun gelişmesi noktasında gençlere örnek teşkil eden başarılı bir sporcu oldu. 32 yıl Cimnastik alanında kariyer planlama iş olan sporcu 2021 yılı itibariyle bu spor dalında ki kariyerini noktaladı. Şamiloğlu’nun bundan sonraki kariyerine nasıl devam edeceği ise spor severler ve cimnastik severler bakımından merak konusu oldu.

betboo mobil   Hem federasyon yetkililerine yönetici ve çalışanlarına hem de kendisine destekleyen tüm spor severlere minnet duyduğunu belirtti. Uluslararası birçok yarışma içerisinde ay-yıldızlı formayı taşıyan Şamiloğlu, 32 yıllık Cimnastik kariyeri içerisinde son derece önemli başarılara imza attı. Özellikle 2013 yılında Mersin'deki Akdeniz oyunlarında önemli başarılar elde etti. Ümit Şamiloğlu barfikste altın madalya kazanan sporcularımız arasında bulunuyor. Aynı zamanda sporcunun Türkiye kategorisinde Akdeniz oyunlarında ilk şampiyonluğu getiren oyuncu olduğu biliniyor. Betboo üyelik