GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-10-2021 11:56   Güncelleme : 04-10-2021 11:56

İstanbul Kurşun ve Metal Sanayi’de Yüksek Saflıkta Kurşun Levha Kullanımı

İstanbul Kurşun ve Metal Sanayi’de Yüksek Saflıkta Kurşun Levha Kullanımı

 

Kurşun levha, her ne kadar en ağır metallerden biri olsa da aynı zamanda en kullanışlı olanlardan biridir. Nispeten kolay şekillendirilebilir bir özelliğe sahiptir. İstanbul Kurşun ve Metal Sanayi firması kurşun levha konusunda uzmanlaşmıştır ve her türlü kurşun işlerini gerçekleştirmektedir.

Kurşun Tuğla

Kurşun tuğla, sıcak alanlarda kullanılan ve hücresel hale getirilebilen radyokorunum özelliklere sahip TS 8030 standartlarına uygun bir koruma ürünüdür.

Kurşun Kapı

Kurşun kapı, radyoloji odalarında ve nükleer tıp ünitelerinde radyasyona oda içi kapılar olarak kullanılmaktadır. TAEK standartlarına uygundur. Kapı içerisine yönetmeliklere uygun kurşun zırhlama yapılarak maksimum koruma sağlanmaktadır.

Teknik Özellikler

  • Ahşap, Çelik, Alüminyum kasa seçenekleri
  • Çelik ve Ahşap kanat
  • 2 ile 15mm arası kurşun kalınlıklarında imalatlar

Kurşun Kaplama

Kurşun kaplama paslanmaz ve aşınmaz yapısı olduğundan diğer metallere göre koruması açısından çok önemli bir yapıdadır. Asit veya diğer etkilerden aşınabilir durumdaki metallerin üzerine, koruyucu tabaka sağladığı için kaplama malzemeleri olarak kullanılmaktadır.

Kurşun Cam

Kurşun cam, CT odaları ve röntgen için yalıtım ve gözlem camlarında, laboratuvarda koruyucu pencerelerde, tıbbi tanı ekranlarında, koruyucu gözlük lenslerinde ve havaalanı güvenlik ekranlarında kullanılmaktadır. Cam pervazlarında da kurşun kaplanmasıyla birlikte maksimum koruma sağlanmaktadır.

Teknik Özellikler

  • Yüksek yoğunluğu ile ince bir kalınlıkla yüksek radyasyon emme kapasitesine sahiptir.
  • 100 ile 300kV aralığındaki ekipmanlardan yayılan radyasyona karşı koruma sağlamaktadır.
  • Yüksek kurşun ve baryum içeriği sayesinde optimum koruma sağlamaktadır.
  • Berrak görüntüsü, büyük ölçülere sahip olabilmesi, laminasyona uygunluk, 2000mm x 1000mm’ye kadar kullanıma hazır ürünler sunmaktadır.
Vadi SağdıçVadi Sağdıç