EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-10-2021 17:05   Güncelleme : 27-10-2021 17:05

EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ BULUŞTU 

EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ BULUŞTU 

 

 

 

 

 “Sanat İyileştirir” projesi ile sanat eğitimi alan öğrencilere burs sağlayan tiyatro sanatçısı Başak Karatepe, yayınladığı ilk şiir kitabının gelirini kız çocuklarının eğitimine bağışlayan ve yüzlerce öğrencinin uzaktan eğitim sürecinde tablete ulaşmasını sağlayan şair, iş insanı Sait Dervişoğlu’nu “Sanat İyileştirir” programında ağırladı.  

Tiyatro sanatçısı Başak Karatepe, “Sanat İyileştir” projesi kapsamında aynı adı taşıyan bir kitap çıkarmış ve gelirini sanat alanında eğitim alan gençlere ulaştırılmak üzere Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine bağışlamıştı. 

“Sanat İyileştirir” projesini televizyon ekranlarına taşıyan Başak Karatepe’nin son konuğu, yayınladığı ilk şiir kitabının gelirini kız çocuklarının eğitimine bağışlayan ve yüzlerce öğrencinin uzaktan eğitim sürecinde tablete ulaşmasını sağlayan şair, iş insanı Sait Dervişoğlu oldu. 

Sait Dervişoğlu, “Sanat benim için yoğun iş hayatına verilen bir mola gibiydi. Ruhuma Mektupları adlı şiir kitabımı 3 ayda yazdım.Kitabın sonuna geliri kız çocuklarının eğitimine bağışlanacak yazdım. Bir öğretmen arkadaşım beni aradı ve geliri nasıl kullanacaksın diye sordu. Uzaktan eğitim sürecinde tablet ihtiyacı olan bir öğrencisinden söz etti. Kampanaya başladı. Türkiye’de 9 bin haber olduk. Ciddi bir farkındalık yarattık ve çok sayıda öğrencimizin tablet sahibi olmasını, uzaktan eğitim sürecine katılmasını sağladık” dedi. 

Mersin’de kültür ve sanatla ilgili görüşlerini paylaşan Dervişoğlu, “Sanat eğitimi önemli. Eğitimde sanat önemli. Küçük yaşlarda sanatı sevdirmek gerekiyor. Geleceğimizi onlar kurtaracak” dedi. 

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan ve İçel TV ve Sun RTV ortak yayınında seyirciyle buluşan Sanat İyileştirir programında D&S Dans Akademisi kurucusu / Türkiye Dans Sporları Federasyonu Mersin İl Dans Temsilcisi Hüseyin Deniz Randa ve Yağmur Çağlar danslarıyla, Sofita Müzik Akademisi hocası Aslıhan Bayram piyano ve kemanıyla programa renk kattı. 

Vadi SağdıçVadi Sağdıç