GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-10-2021 12:03   Güncelleme : 14-10-2021 12:03

Kapatıcı Nasıl Kullanılmalı?

Kapatıcı Nasıl Kullanılmalı?

Kapatıcı Nasıl Kullanılmalı?

 

Kapatıcı özellikle de gözaltlarında bulunan cilt rengi açığını kapatmak ve tüm cildin aynı renk olmasını sağlamak için oldukça önemlidir.  Bunun yanında yüzdeki kızarıklıkları, lekeleri gizlemek için de kullanılır. Bir iki ton açığı kullanılırsa aydınlatıcı olarak vurgulamaya yarar.

Böylece makyaj daha güzel ve profesyonel görünür. Taze ve sağlıklı bir cilt tonuna sahip olursunuz. Ama doğru rengi seçmek şartı ile

Kapatıcıda Doğru Renk Seçimi

Kapatıcı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus rengin seçimidir. Cilt tonundan farklı bir kapatıcı alınması durumunda kapatmak istenilen renk olumsuz bir kapatma olacaktır ki bu da görünüm olarak pek hoş durmayacaktır.

Bu yüzden kapatıcı almadan önce boyun kısmında deneyerek güneş ışığında nasıl göründüğüne bakılmalıdır. Sürüldüğü yer belli değilse doğru renk bulunmuş olur.

Kapatıcı Türleri

Krem kapatıcılar diğer kapatıcılara oranla daha etkilidir. Koyu renk lekelerin kapatılmasında çok idealdir. Doğal bir görünüm vererek cildin freshlik kazanmasını sağlar.  Bir de pot kapatıcı bulunur. Nemlenme etkisi yüksektir. Bir de kalem ve stick kapatıcılar bulunur. Siz de kapatıcı çeşitleri hakkında bilgi almak isterseniz https://www.kozmela.com/kapatici-concealer sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Vadi SağdıçVadi Sağdıç