SPOR
Giriş Tarihi : 30-09-2021 23:46   Güncelleme : 30-09-2021 23:46

‘İkinci gol taktiksel dengemizi kaybettirdi’

Avrupa Ligi’nde Marsilya’yı ağırlayan Fenerbahçe sahadan 3-0’lık mağlubiyetle ayrılırken, Teknik Direktör Vitor Pereira maç sonu basın toplantısında konuştu. Çok fazla basit hata yaptıklarını söyleyen Pereira, maçın başında yedikleri golün takıma özgüven ve sakinlik kaybettirdiğini söyledi. Sonuca rağmen takımının kalitesine inandığını söyleyen Pereira, “Bu seviyede böyle bir takıma karşı Avrupa Ligi'nde oynuyorsanız eğer boşluk verirseniz onlar da golü atarlar” dedi. İşte Pereira’nın maç sonu açıklamaları:

‘İkinci gol taktiksel dengemizi kaybettirdi’

“Bizim için zor bir geceydi. Taraftarlarımız için de… Biz bir aileyiz, kazanınca da, kaybedince de. Tabii ki 3-0'lık bir mağlubiyet almak kolay değil. Özellikle evimizde oynadığımız maçlarda… Maça her zamanki gibi dominant bir şekilde başladık. Pozisyonlar ürettik, boşluklar bulduk ama bu tarz seviyelerde oynuyorsanız hatalar yaptığınızda bunu golle ödüyorsunuz. İlk hatamızda golü attılar. Bu onlara maçın devamında rahatlık verdi. Organize bir şekilde devam edemedik golden sonra.”

“ATMOSFERİN ETKİSİYLE DUYGUSAL OYNADIK”

“Merkezde çok kompaktlardı ve orada yaptığımız her top kaybında kontratak yapıyorlardı. Tabii ki yediğimiz gol bize biraz özgüven ve sakinlik kaybettirdi. Çok basit, yapmamamız gereken pas hataları, top kayıpları yaptık. Onlar da hata yaptılar. Özellikle ikinci yarıda boşluk bulduk, pozisyonlar ürettik fakat bulduğumuz pozisyonları değerlendiremedik. Onlar da kontrataklarla geldiler. Bizim en iyi anımızda geldiler ve ikinci golü attılar. Biz de bu andan sonra biraz dengemizi kaybettik. Biraz da atmosferin etkisiyle duygusal oynadık.”

pilgrimpilgrim