GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-09-2021 11:39   Güncelleme : 29-09-2021 11:39

BMW Yedek Parça

BMW Yedek Parça

BMW Yedek Parça

 

Yedek parçalar araçların bazı dönemlerinde ihtiyaç duyduğu ve artık bir sebepten ötürü çalışmayan ve işlev görmeyen parçalara verilen isimdir. Yedek parçaların birçoğu bulunulan il veya ilçelerin sanayi alanlarında bulunur. Bir diğer alternatif ise eğer aracınızın garantisi bitmemiş ise ve orijinal yedek parça kullanmak istiyorsanız aracı almış olduğunuz servise danışarak temin edebilirsiniz.

Aracınız bazı durumlarda kaza yapmış olabilir veya aracınızda belirli bir süre ve sık kullanmaktan kaynaklanan sebeplerden dolayı yenisini takmak gerekebilir. BMW yedek parça ihtiyacınız olduğunda sanayi ya da orijinal yedek parçalar için servisiniz ile görüşebilirsiniz.

BMW Yedek Parça Çeşitleri

BMW aracınız var ve de aracınız yeni ise garanti kapsamı devam ediyor demektir. Bu gibi durumlarda ise aracınızı yetkili servise götürerek orijinal ve birebir aracınızın fabrikasında üretilmiş olan yedek parçaları temin etmelisiniz. Şayet garanti devam ediyor iken yan sanayi bir yedek parça taktırmayı düşünür iseniz aracınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu hareket tavsiye edilmez. Orijinal yedek parça aracın üretildiği fabrikadan çıkar. Yan sanayi BMW yedek parça ise birebir taklidi gibi üretilir. Bu iki parça da maliyetleri açısından birbirinden çok farklıdır. Herkes kesesine göre hangi yedek parçayı temin edeceğine kendisi karar verir. Bu konuda uzman ustalar ise her zaman orijinal yedek parça tavsiye edecektir.

BMW Yedek Parçalarda Çıkma Parça Nedir?

BMW yedek parçalarda bir diğer alternatif ise çıkma yedek parçalardır. Bu yedek parçalar daha öncesinde kaza geçirmiş ya da bir sebepten dolayı artık aracın büyük bir kısmı işlev görmeyi bırakmış araçlardan çıkan ve orijinal yedek parçalardır. Üzerinde yan sanayi parçaları nerede ise yoktur. Bu nedenle çıkma yedek parçalar az kullanılmış ve orijinal olan yedek parçalardır. Bu parçaları da bu konuda uzman bir kişi tarafından danışılarak uygun bir fiyata temin etmeniz mümkün hale gelecektir.

BMW yedek parça orijinal olmalıdır ki en ufak bir kaza anında bu yedek parçaların araca ve sürüş konforuna bir zarar vermemesi gerekir. Yedek parça ihtiyaçlarınız için https://www.sanayiden.com/bmw adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Vadi SağdıçVadi Sağdıç