GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-09-2021 11:06   Güncelleme : 29-09-2021 11:06

Boyun, Sırt ve Bel Ağrılarının Tedavisi Var Mı?

Boyun, Sırt ve Bel Ağrılarının Tedavisi Var Mı?

Boyun, Sırt ve Bel Ağrılarının Tedavisi Var Mı?

 

Omurga kökenli ağrılar kişilerin her yaşta ve her dönemde karşılaşabileceği ağrılardır. Omurga kökenli ağrılar genel anlamda sırt ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısı şeklinde tanımlanabilir. Omurga ağrıları genellikle omurga arasındaki disklerin sıkışması sinirlerin gerilmesi kasların sertleşmesi gibi sebeplerle oluşabilmektedir. Ülkemizde her yaştan birey her dönemde en az bir kez boyun ve sırt ağrısı gibi omurga ağrısı çeşitlerinden birini yaşamaktadır. Bu yönüyle sırt ağrısı tedavisi ile ilgili yapılan araştırmalar genel anlamda cerrahi yöntemlerin ortaya konulduğunu göstermektedir. Oysa tıp teknolojisindeki gelişmeler ve yapay zeka ile cerrahi yöntemler kullanılmadan omurga ağrısı tedavisi yapmak mümkündür. Dünyanın dört bir yanında kullanılan ve oldukça olumlu sonuçlar veren StimaWELL bu anlamda omurga ağrılarının tedavi edilmesinde kullanılan son teknolojik bir üründür.

StimaWELL ve ağrıları nasıl tedavi eder?

StimaWELL ağrıları tedavi ederken üzerinde 12 adet kanal ve 24 adet elektrot bulunan yapay zekalı bir mat olarak dinamik dalgalar üretir. Üretiyor bu dinlenmek dalgalar dokuların ve ağrılı bölgelerin içine nüfuz eder. Bireyleri oldukça dinlendirici bir masaj hissi uyandıran bu tedavi yöntemi özellikle de sırt ağrısı tedavisi ve bel ağrısı tedavisi için biçilmiş kaftandır. Dünya üzerinde Avrupa'da ve Amerika'da oldukça yaygın olarak kullanılan ve yüzlerce insanı cerrahi yöntemlerle tedavi olmaktan kurtaran StimaWELL teknolojisi ülkemizde Sbrain Omurga Terapi Merkezi tarafından hastalara sunulmaktadır. Kolay kullanılabilir ve kolay taşınabilir özelliği ile StimaWELL, hastaların istedikleri yerde istedikleri bölgede bu tedavi yöntemini kullanmalarına olanak sağlar. Dünya üzerinde boyun ağrısı tedavisi deyince de ilk akla gelen yöntem StimaWELL'dir.

Ameliyatsız ağrı tedavisi mümkün müdür?

Genel anlamda ağrı tedavileri ile ilgili olarak doktora giden bireyler doktorların cerrahi yöntemlerle ağrılardan kurtulma önerileri ile karşı karşıya kalır. Fakat bel ağrısı tedavisi başta olmak üzere cerrahi yöntemlerle fıtık ya da diğer ameliyatlar sonrasında bireylerin ağrılarının devam ettiği gözlemlenmiştir. Teknolojik imkanların gelişmesi ve tıp alanındaki yenilikler ile cerrahi tedavilerin yerine yapay zeka odaklı tedavi yöntemleri almıştır. Yapay zeka odaklı olarak faaliyet yürüten ve omurga hastalıklarının tedavisinde kullanılan StimaWELL ile binlerce kişi ağrılardan kurtulmuştur.

 

Vadi SağdıçVadi Sağdıç