GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-09-2021 00:12   Güncelleme : 29-09-2021 00:12

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Bay Kemal mi yaptı bu zamları?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, son dönemde peş peşe yapılan zamlara dikkati çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: Gübreye zam geldi, mazota zam geldi, ilaca zam geldi, otoyollara zam geldi, her şeye zam geldi. Şimdi Allah aşkına bir düşünün… Ya bu zamları yapan Bay Kemal’ mi? Kim yaptı bu zamları?

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Bay Kemal mi yaptı bu zamları?

Çeşitli ziyaretler için Bilecik'e giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bozüyük'te sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarla bir araya geldi. “El oğluna avuç açan bir Türkiye değil; üretimiyle, alın teriyle dünyaya mallarını ihraç eden, satan bir Türkiye talep ediyoruz, istiyoruz” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

– Şimdi geldiğimiz tabloya bakalım. Bekliyoruz dışarıdan para gelecek mi diye… Kim bu hale soktu? Yalvarıyoruz “Acaba dışardan bize para gelecek mi?” diye. Konuşuyoruz “Acaba Biden benimle görüşecek mi?” diye, “Görüşmezsem mahvolacağım” diye, “Bari yüz yüze değil, telefonla mı görüşsek acaba” diye… Cumhuriyet tarihinde böyle bir tablo çıktı mı ortaya? Biz aynı zamanda bütün komşularımızla barış içerisindeydik. Hiç kimseyle kavga etmedik. Nedir bu halimiz? Neden bu hale geldik?

DOLARLA İŞ YAPTIRANLAR ASLA ŞİKAYET ETMEZ

– Son iki haftada görüyorsunuz; Türk Lirası değer kaybediyor, dolar ve avroda da ciddi bir yükseliş var. Yol yapıyorsun, köprü yapıyorsun, metro yapıyorsun, güzel, ne yapıyorsan yap… Devleti dolar üzerinden borçlandırıyorsun. Geçiş dolarla, ister tünelden geç, ister köprüden geç, ister yoldan geç, hep dolarla. Pek çok ey dolarla. Kim ödüyor bunları? Sizler ödüyorsunuz. Hep beraber ödüyoruz. Dolarla bu işi yaptıranlar veya yapanlar hiç şikayet ederler mi? Asla şikayet etmezler. Türk Lirası karşısında doların değeri yükseldikçe bunların işi iştir. Hiçbir zararları yok.

pilgrimpilgrim