GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-09-2021 09:56   Güncelleme : 22-09-2021 09:56

Ankara Şehir Hastanesi’nde 33 covid-19 hastası hamileden 32’si aşısız

Ankara Şehir Hastanesi’nde corona virüs tedavisi gören 33 hamile kadından sadece diyaliz merkezinde sağlık görevlisi olarak görev yapan Büşra Özgen, covid-19 aşısını yaptırdı. Diğer 32 hamile ise aşısını yaptırmadı. Aşısını yaptıran Büşra Özgen’in de aralarında bulunduğu 25 gebenin serviste tedavisi devam ederken, 8 anne adayı ise yoğun bakımda hastalığı yenmek için mücadele ediyor.

Ankara Şehir Hastanesi’nde 33 covid-19 hastası hamileden 32’si aşısız

“AŞI OLDUĞUM İÇİN HAFİF GEÇİRİYORUM”

Büşra Özgen, 7 aylık hamileyken rutin kontrolde PCR test sonucunun pozitif çıktığını söyleyerek “Hastalığı çok kolay atlatıyorum. Hiçbir belirtim yoktu. Rutin kontrole geldim ve önlem amaçlı PCR testi yaptılar ve pozitif olduğumu öğrendim. Aşı olduğum için hafif geçirdiğimi düşünüyorum. Sağlık personeli olduğum için hemen aşımı yaptırmıştım. Gebelerin aşı olmasını tavsiye ediyorum. Covid-19 pozitif olup aşı yaptırmayanların nefes darlığı çektiğini görüyorum. Karantina sürecim bitince ve zamanı gelince 3’üncü doz aşımı da yaptıracağım. Aşıya bağlıyorum bu rahatlığımı” dedi.

“BEBEĞİNİ GÖREMEDEN HAYATINI KAYBEDENLER OLUYOR”

Doğum yaptıktan sonra serviste tedavisi devam eden Nurşen Gündoğan ise aşı yaptırmadığı için pişman olduğunu söyleyerek, “Aşı yaptıracaktım ama hamile olduğum için korkuyordum. ‘Bebeğime bir şey olur’ diye düşünüyordum. Normal doğum yaptım ve çok mutluyum şu anda . Bizi buluşturdular ilk anda. Emzirebiliyorum ama henüz öpemedim. Maske takıyorum ve bebeğime sarılamıyorum. Tüm gebeler aşılarını yaptırsın, ihmal etmesinler. Bende derhal aşılarımı yaptıracağım. Bebeğimi kucağıma aldığım için çok şanslıyım. Burada bebeklerini göremeden Covid-19 nedeniyle yoğun bakıma giden ve hayatını kaybeden anneler oluyor. Çocuklarını hiç göremiyorlar. Ben çok şanslı hissediyorum kendimi” diye konuştu.

 

pilgrimpilgrim