GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-09-2021 09:30   Güncelleme : 11-09-2021 12:40

Meteorolojiden uyarı geldi! Hafta sonu 4 bölgede sağanak bekleniyor

Meteorolojiden hafta sonu için yeni bir uyarı geldi. Bu son dakika haberine göre yurdun büyük bir kesiminde serin hava etkisini gösteriyor. Ve Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Doğu Karadeniz ve Akdeniz'in belirli kesimlerinde yoğun bir sağanak yağış bekleniyor.

Meteorolojiden uyarı geldi! Hafta sonu 4 bölgede sağanak bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu için son değerlendirmelerini yaptı. Ve gelen son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey ve iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Doğu Karadeniz, İstanbul, Adana, Osmaniye, Hatay, Ordu ve Çorum çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. Kalan bölgelerin ise az bulutlu ve açık bir hava da olacağı tahmin ediliyor.

Doğu kesimlerde sıcaklık düşüyor

Yapılan tahminlere göre özellikle doğu kesimlerde hava sıcaklığının 2 ila 4 derece azalması bekleniyor. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Hafta sonu bazı illerin hava durum tahminleri

Adana’da 33°C sıcaklık bekleniyor. Şehirde parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava hakim olacak.

Antalya 29°C ve Ankara 25°C olacak. Bu şehirlerde akşam saatlerine kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Samsun 26°C ve Trabzon 25°C olacak. Buralarda parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava hakim olacak