GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-09-2021 09:20   Güncelleme : 11-09-2021 12:41

AFAD’a yeni atama! Cumhurbaşkanı imzası ile AFAD’a yeni başkan atandı

Cumhurbaşkanı kararı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na yeni bir atama yapıldı. Resmi Gazete ‘de yayımlanan karara göre AFAD Başkanlığı'na Kırıkkale Valisi Yunus Sezer atandı.

AFAD’a yeni atama! Cumhurbaşkanı imzası ile AFAD’a yeni başkan atandı

Yeni atamalar 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince gerçekleştirildi. Ve Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalara ilişkin kararlar bugün itibari ile Resmi Gazete ‘de yayımlandı. Bu kararlara göre AFAD başkanlığına Kırıkkale Valisi Yunus Sezer atandı.

Yeni AFAD Başkanı Yunus Sezer Kimdir?

Yeni AFAD başkanı Yunus Sezer ilk, orta ve lise öğrenimini Erzurum Atatürk İlköğretim ve Atatürk Lisesinde tamamlamıştır.  2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Sezer evli ve 3 çocuk babasıdır.

İyi derecede İngilizce bilgisi olan Sezer ilk görevine 2001 yılında kaymakam adayı olarak başlamıştır.  ve sırasıyla Edirne Lalapaşa Kaymakam Vekilliği, İzmir Beydağ Kaymakam Vekilliği, İngiltere'de yurt dışı stajı, Giresun Alucra Kaymakamlığı, Sivas Altınyayla Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Diyarbakır Silvan Kaymakamlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı, bakan danışmanlığı, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı yapmıştır.  26 Ekim 2018'de Kırıkkale Valiliğine atanan Yunus Sezer bugün itibari ile AFAD başkanı olarak görevine devam edecektir.

AFAD Başkanı ile birlikte yeni Bakan Yardımcısı atamaları yapıldı

Yapılan yeni atama kararnamelerinde AFAD başkanı ile birlikte 2 bakan yardımcısı ataması gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılıklarına Faruk Özçelik ve Ertuğrul Soysal atandı.