SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-09-2021 10:13   Güncelleme : 11-09-2021 12:38

Uzmanlar Mu varyantına karşı uyardı! Şu belirtiler varsa tehlikede olabilirsiniz

Tüm dünya koronavirüsün etkisinden kurtulmaya çalışıyor. Ancak sürekli yeni varyantların ortaya çıkması bilim insanlarını harekete geçiriyor. Türkiye'de de 2 kişide görülen Mu varyantının aşılara karşı dirençli olduğu iddia ediliyor.

Uzmanlar Mu varyantına karşı uyardı! Şu belirtiler varsa tehlikede olabilirsiniz

Dünya her geçen gün farklı varyant haberleri ile savaşıyor. Uzmanlar en son gündemde olan Mu varyantı ile ilgili açıklamalarda bulundurlar. Ve varyantın en yaygın 3 belirtisini açıkladılar. İngiliz bilim insanlarına göre Mu varyantına yakalanan kişilerde en sık görülen semptomlar yüksek ateş ve uzun süreli öksürükle birlikte tat veya koku alma duyusunda kayıp olarak ifade ediliyor.

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. 200 milyondan fazla insana bulaşan, 4 milyonun üzerinde insanın hayatına mal olan virüs yeni mutasyonlar ile gündemde kalmaya devam ediyor. Bir süredir Delta varyantı üzerine konuşuluyor. Dünya genelindeki baskın tür olan Delta, pek çok ülkede vaka sayılarının ciddi oranda artmasına neden oldu. Son olarak uzmanlar Mu varyantına dikkat çekiyor.

Mu varyantı aşılara karşı dirençli

Delta varyantından sonra ortaya çıkan Mu varyantı dünyanın yeni gündemi haline geldi. Hızla yayılan Mu'nun aşılara karşı dirençli olabileceği iddia ediliyor. Türkiye'de de görülen Mu varyantı için bazı açıklamalar geldi.  İngiliz bilim insanları Mu'nun en yaygın 3 semptomunu konusunda dünya insanlarını uyarıyor.

İngiliz Express gazetesinde yer alan habere göre, Mu varyantına yakalanan kişilerde en sık görülen semptomlar yüksek ateş, uzun süreli öksürük ve tat veya koku alma duyunuzda bir kayıp olarak sıralandı.