GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-09-2021 10:04   Güncelleme : 09-09-2021 10:04

Pegasus firmasının attığı mesaj sosyal medyada büyük tepki topladı

Ülkemizin en önemli hava yolu şirketlerinden birisi olan Pegasus bir sosyal medya kullanıcısına attığı mesaj ile büyük tepki topladı. Şirket atmış olduğu mesajda PCR testi veya aşı uygulamasının yalnızca Türk vatandaşları için geçerli olduğunu, yabancı ülke vatandaşlarının bu durumdan muaf olduğunu belirtti. Bu mesaja Türk kullanıcılardan büyük bir tepki geldi.

Pegasus firmasının attığı mesaj sosyal medyada büyük tepki topladı

Türkiye 6 Eylül itibarıyla Covid-19 mücadele sürecinde yeni kararları uygulamaya başladı. Ve aşı olmayanlar için negatif PCR testi uygulamasına geçildi. Buna göre, aşı olmayan kişileri kapalı alanlar ve yolculuklar için test yaptırması şart.

Uygulama sadece Türk vatandaşlar için geçerli

Pegasus firması son günlerde atmış olduğu bir sosyal medya mesajı ile tepkilerin odağı oldu. Şirket, PCR testi ve aşı zorunluluğu ile ilgili bilgilendirmede yaptığı mesajında, "Merhaba, ilgili uygulama sadece T.C. vatandaşları için geçerlidir. Yabancı ülke vatandaşlarının yurt içi uçuşlara katılımı için aşı/test zorunluluğu bulunmamaktadır" dedi. Bu mesaj üzerine Türk vatandaşlardan büyük bir tepki yağdı. Kullanıcılar mesaja, "Virüsü sadece biz mi bulaştırıyoruz? Niçin yabancı uyruklulara böyle bir düzenleme yok" diyerek tepki gösterdi.