GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-09-2021 09:15   Güncelleme : 07-09-2021 09:15

Sağlık Bakanı Koca 19 ile çağrı yaptı

Konya ilinin Corona virüsü Risk Haritasındaki rengi maviye döndü. Bunun üzerine bir açıklama yapan Bakan Koca Kars ve Muş’taki aşılama oranını hatırlatarak 19 farlı ile çağrıda bulundu.

Sağlık Bakanı Koca 19 ile çağrı yaptı

Her gün düzenli olarak risk durumunu ve aşılanma oranını sosyal medya hesabından duyuran bakan Koca Konya’nın mavi olması ile yeni mesajını sosyal medya hesabından verdi. Koca verdiği mesajda şu ifadeleri kullandı;

 

“Risk haritasında en büyük değişikliklerden birini Konya yaptı. Nüfusu en kalabalık yedinci şehrimiz artık Mavi. Bu Mavi, Türkiye'de risk düzeyini düşürecek! Kutluyoruz, Konya.”

 

Konya paylaşımının ardından bir kutlama mesajı da Muş için geldi. “Aramızdaki tek Turuncu da Sarı oldu! Doğu Anadolu, ilk doz aşı oranını %65'in üzerine çıkaran Muş’u kutluyor. Ve Türkiye'nin dört bir yanı!” diyen Koca ardından 19 il için çağrıda bulundu.

 

Aşılamada son durum

Sağlık Bakanlığı güncel verilerle aşılama rakamlarını yakından takip ediyor. Bakanlığın verilerine göre birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 80.47, ikinci doz ortalaması yüzde 62.23, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 97 milyon 981 bin 595 oldu.

 

Muğla aşılamada birinci

Bakan Koca sosyal medya hesabından aşılama oranlarını ve illerin risk durumlarını aktif olarak paylaşıyor. Örnek olması amacı ile aşılamada önde giden iller sürekli olarak hatırlatılıyor. Bakanlığın tablosuna göre Muğla yüzde 94.2 ile Türkiye’de en çok aşılama oranına sahip il olarak biliniyor. Muğla’yı Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Amasya, Kilis, Aydın, Yalova, Kırklareli ve Balıkesir takip ediyor.

 

içerik bloguiçerik blogu