GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-09-2021 18:08   Güncelleme : 01-09-2021 18:16

Creatin Kullanımı Nasıl Olmalı?

Creatin Takviyesi Nedir?

Creatin Kullanımı Nasıl Olmalı?

 

Creatin, vücudun kendi ihtiyacı olan amino asit üretimini gerçekleştirmesiyle dışarıya attığı atıktır. Kasların düzenli çalışması, böbrek hastalıklarını önlemek ve kas geliştirmek için creatin takviyesi kullanımı önerilir.

Kasların enerjisi için ihtiyaç duyulan takviyeler arasında yer alır. Düşük ve yüksek seviyeye ulaşması durumunda sağlık için risk oluşturur. Bu nedenle takviye alımına dikkat ederek sağlığa zararlı bir seviyeye ulaşmadan creatinin kontrol altına alınması sağlanmalıdır.

Vücuttaki kaslar günlük hareket halinde olduğumuz durumlarda belirli bir zaman sonunda atık ortaya çıkarır. Bu atıklar creatinin ortaya oluşması sonucunda seviye düşüklüğüne neden olabilir.

Creatin Kullanımı Nasıl Olmalı?

Enerji veren ve kas güçlendiren creatin kullanımında birçok püf noktaya dikkat etmek gerekir. Creatinin kullanılmasında bir sakınca olmadığı gibi sürekli kullanımda bol su içmek önemlidir.

 Antrenman veya egzersiz zamanında kullanımı önerilir. Düzenli olarak kullanım sonucunda kas kütlelerinde artış ve yağların kas olarak dönüşümü gözlemlenir.

Ürün kutusu üzerinden talimatlara uyarak doğru oranda kullanım sağlayabilirsiniz. Creatini satın almak için https://www.protein34.com/kreatin  sitesini ziyaret edebilirsiniz.