GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-08-2021 11:24   Güncelleme : 26-08-2021 11:24

Beylikdüzü Boşanma Avukatı Nasıl Seçilmeli?

Beylikdüzü Boşanma Avukatı Nasıl Seçilmeli?

Beylikdüzü Boşanma Avukatı Nasıl Seçilmeli?

Beylikdüzü Boşanma Avukatı Nasıl Seçilmeli?

Boşanma süreci genellikle eşlerin psikolojik ve sosyolojik anlamda son derece yıprandıkları bir süreçtir. Özellikle toplumumuzda boşanma süreci çalkantılı ve çekişmeli bir şekilde geçmektedir. Bu durumda bireylerin süreç içerisinde daha fazla yıpranmalarına neden olmaktadır. Oysa tıpkı evlilik sürecini normal değiştirildiği gibi boşanma sürecinde normal bir aşama olduğu bireyler tarafından bilinmeli ve bu noktada daha soğukkanlı hareket edilmelidir. Boşanma aşamasında bireyler çekişmeli ya da anlaşmalı bir şekilde ayrılık kararı verebilirler. Anlaşmalı boşanma işlemleri daha kolay yürürken çekişmeli boşanma işlemlerinde bireylerin özellikle hukuki anlamda profesyonel bir destek almaları onların faydasına olacaktır.

Çekişmeli boşanmalarda avukat desteği şart

Çekişmeli boşanmalar genellikle eşlerin ortak malları ve çocuklarla ilgili olarak velayet davaları ile ilgili karşımıza çıkar. Bu anlamda her iki tarafında herhangi bir haksızlığa uğramadan sürece sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için hukuki anlamda profesyonel destek almaları büyük bir önem arz eder. Hem mal paylaşımının gerçekleşmesi hem de çocukların geleceği ile ilgili doğru kararlar verebilmek için boşanma avukatı seçimi oldukça önemlidir.

Boşanma avukatı seçimi titizlikle yapılmalıdır

Bilindiği gibi boşanma süreci bireyleri son derece yıpratan bir süreç olduğundan boşanma avukatının süreç içerisinde müvekkillerinin yükünü hafifleten ve yapıcı bir rolü olmalıdır. Boşanma süreci yıpratıcı bir süreç olduğu için bu konuyla ilgili olarak destek olmak isteyen bazı avukatların süreç içerisinde çok yüksek fiyatlarla yardımcı olmayı seçtikleri izlenmiştir. Bu nedenle bireyin içinde bulunduğu zorlu sürece avantaja çevirmek isteyen ve süreç takibine olması gerekenden daha yüksek rakamlara yapan avukatlardan uzak durmak gerekmektedir. Çünkü avukatlık mesleği kutsaldır ve bu noktada bireylerin manipüle edilmesi avukatlık mesleği ilkelerine aykırıdır.

Savunma hakkı kutsal bir haktır

Avukatlar gerek Beylikdüzü boşanma avukatı gerekse genel anlamda her davaya bakan avukatlar anlamında kutsal bir görev yaparlar. Boşanma avukatı seçimi de yine bu meslek etiğini bünyesinde nüfus ettirmiş olan profesyonel bireyleri seçerek gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde boşanma süreci hem maddi hem de manevi olarak çeşitli manipülasyonları yaşandığı daha da yıpratıcı bir süreç halini alabilir.