SPOR
Giriş Tarihi : 20-08-2021 21:40   Güncelleme : 20-08-2021 21:40

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan transfer açıklaması: ‘Hesabı doğru yapabilirsek…’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, UEFA Avrupa Ligi'nde oynadıkları Helsinki karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu. Transfer konusuna değinen Koç, sakat futbolcuların fazlalığı konusunda yakındı. İşte Ali Koç'un açıklamaları...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan transfer açıklaması: ‘Hesabı doğru yapabilirsek…’

UEFA Avrupa Ligi Play-Off turu ilk maçında Helsinki’yi 1-0 yenen Fenerbahçe, tur için avantaj sağladı. Maçtan sonra basın mensuplarına konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, merak edilen sorulara yanıt verdi. Transfer konusuyla ilgili önemli açıklamalar yapan Koç, sakat futbolcuların fazlalığıyla ilgili olarak “Üstümüzde bir uğursuzluk var” dedi.

Takımın oynadığı futboldan memnun olduğunu söyleyen Koç, “İyi bir baskı yaptık. 94. dakikada bile baskı yapıyorduk, bu da memnuniyet verici. Bir sistem kuruldu ve bu da yavaş yavaş oturuyor. En memnun olduğum konu ise, topu rakipten çabuk geri almamız, 3. bölgede basmamız, çok koşmamız ve yardımlaşmamız. Ama daha yolun başındayız. Köprünün altından çok su akacak. Bu daha sistemin oturmamış hali. Yeni sezona başlamadan önce çok sıkı bir kamp dönemini kazasız belasız atlattık derken, anlaması güç şekilde arka arkaya 3 önemli oyuncumuz ve Adana Demirspor maçında Serdar'ı kaybettik. Bugün de Novak ve İrfan sakatlandı, inşallah ciddi bir sorun yoktur. Bunlarla da uğraşmaya çalışıyoruz. Fakat doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

“YIPRATMA KAMPANYASI BAŞLADI”

Transferlerin yolda olduğunu söyleyen Ali Koç, taraftarların yıpratma kampanyalarına karşı çok çabuk gaza geldiğini söyledi. İşte Ali Koç’un açıklamaları:

“Hocamızı kutluyorum, kısa zamanda sistemini anlattı, öğretti. İnşallah en az 3, hesabı kitabı doğru yapabilirsek 4 transferimiz olacak. Transfer konusunda taraftara seslenmek istiyorum, samimi taraftarlarımıza seslenmek istiyorum. Samimi taraftar derken, kalbi sarı-lacivert için atan, kayıtsız şartsız seven, kulüp siyaseti dışında olanlara sesleniyorum. Daha Adana Demir maçı başlamadan yıpratma kampanyası başladı. Kimlerin başlattığını da biliyoruz, yakından da takip ediyoruz. Üzülerek görüyoruz ki, çabuk gaza geliyorlar ve yıpratıcı oluyorlar. Ben yıpranmam ama genç arkadaşlar etkileniyor.”