SAĞLIK
Giriş Tarihi : 21-08-2021 13:42   Güncelleme : 21-08-2021 13:42

Açık Emar Tedavisi

Açık Emar Tedavisi

Açık Emar Tedavisi

 

Açık Emar tedavisi son derece verimli sonuçlar elde ettirmekte olup,  Emar fobisi olan bireyler için de bire bir etkilidir. Bu tedavi oldukça rahat ve radyasyon riski bulunmamaktadır. Radyasyon olmadığı kadar ilaç tedavisi verilmeyen hasta açık Emar tedavisi sırasında oldukça konforlu ve rahat olmaktadır.

Açık Emar Nedir?

Açık Emar hastalarda meydana gelen rahatsızlıkları teşhis etmek için kullanılan bir görüntüleme cihazıdır. Özellikle kapalı emar çekiminden korkan bireyler için ideal bir yöntemdir.

Bilindiği üzere emar çekimi olmadan pek çok hastalığın teşhisi koyulamaz ve bu durumlarda açık emar avantajları kendini göstermektedir. Bu nedenle siz de güvenilir merkezlerden biri olan firmamızdan açık emar çekimi yaptırabilir, hastalığınıza bir an önce tedavi bulabilirsiniz.  

Pek çok hasta tarafından avantajlı olan hastaların yanına refakatçı girebilir. Aynı zamanda hasta çekim boyunca konuşabilir, soruları cevaplayabilir ancak hareket etmemesi gerekir. Açık emar görüntüleme yöntemi, tıpta tedavisi zor olan ve teşhisi hemen konulamayan hastalıklar için sıklıkla kullanılır.

Kilolu kişiler gerekli şartları taşımadığı için kapalı emara giremezler ve bu yönden de açık emar tercih edilen yöntemlerden biridir.  Ayrıca yaşlı hastalar ve çocukların korkmaması için firmamız tarafından açık emar çekim hizmeti verilmektedir.  

Açık Emar Fiyatları

Açık Emar fiyatları hastalara uygulanacak tedavi yöntemi bakımından değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda hekim tercihi ve hekimin tecrübesi de ücret konusunda etkili bir faktördür. Ücreti ne olursa olsun, tecrübeli hekim seçimi yapmakta da fayda vardır. Emar çekimi detaylı olarak vücudun farklı bölgelerini incelediği için hastalığın doğru teşhis edilmesi bakımından tercih edilecek doktorun önemi büyüktür.

HSG Filmi Nasıl Çekilir?

Hastalara uygulanan HSG filmi fiyatı firmamız tarafından makul seviyelerde verilir. Tüm anlaşma sağlandıktan sonra hasta içeri alınarak emar çekim masasına sırt üstü veya çekim yapılacak bölgeye göre yüz üstü yatırılır.

Öncelikle muayene spekulumu takılarak hastanın ağız içi görünümü de sağlanır. Görüntüleme merkezi firmamızdan siz de açık emar çekimi yaptırabilirsiniz.

Sonrasında rahim içinin görüntülenmesi için medikal balon takılır. Film çekimi öncesi hastaya anestezik ilaç verilir ve sıvı serum da takılmaktadır. Böylece hastanın sakinleşmesi sağlanır.

Verilen ilaç rahim tüplerine denk geldiği için hasta kısmen acı duyabilir ancak verdiğimiz anestezi ilaçları ağrıyı kesecektir. Son derece verimli sonuç veren HSG filmi fiyatı da son derece makul seviyelerdedir.

HSG Filmi Kullanım Alanları?

Anestezili HSG filmi fiyatı pek çok hastamızın bütçesine uyacak seviyededir.  Söylentilerin dışında tam tersi olan açık emar çekimi son derece ağrısız ve problemsiz bir çekim yöntemidir. Tüm bu sebeplerden ötürü sıklıkla tercih edilir ve firmamızda da en iyi şekilde emar çekimi yapılır. Pek çok hastalık için tercih edilen açık emar çekimi rahatsızlıklarından bazıları şu şekildedir;
 

  • Adet problemlerini anlamak ve teşhis koymak için
  • Bayanlarda görülen kısırlık tedavisinin teşhisini koymak için
  • Tüp bebek tedavilerini takip etmek için
  • Hastalarda görülen fallop tüplerinin takibini yapmak için

Emar Görüntüleme Merkezi Hizmetleri Nelerdir?

Bakılacak bölgeye ve tedavi edilecek alana göre görüntüleme merkezi birimimizde rahim filmi ücreti değişkenlik gösterir. Ayrıca rahim filmi çekiminde hastanın hazırlık aşaması bulunur.

  • Hastaya hastane önlüğü giydirilerek masaya yatırılır.
  • Belirtilen düzeyde anestezi uygulanarak rahim içine ilaç enjekte edilir.
  • Rahim ağzı ile birlikte vajina temizliği yapılır.
  • Tüm aşamalardan sonra çekime başlanılır.

Emar Görüntüleme Merkezi Fiyatları

Yukarıda belirttiğimiz gibi fiyatlarımız makul seviyelerde olup, tedaviye göre farklılık göstermektedir. Firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Görüntüleme merkezi kapsamında sizlere en iyi bilgileri sunacağımızdan emin olabilirsiniz.