SAĞLIK
Giriş Tarihi : 21-08-2021 13:18   Güncelleme : 21-08-2021 13:18

Göğüs Büyütme Operasyonu Nedir?

Göğüs Büyütme Operasyonu Nedir?

Göğüs Büyütme Operasyonu Nedir?


 

 

Estetik yöntemlerden birisi olan göğüs büyütme işlemleri ile birlikte hastaların görünüm sorunları ortadan kaldırılır. Bazı bayanlarda genetik ya da hastalık gibi nedenlerden dolayı meme estetik ihtiyaçları ortaya çıkar. Bazı erkeklerde ise memelerin aşırı büyük olması nedeni ile estetik işlemleri uygulanır.

Göğüs Büyütme Estetiği

Memelerin hacimsel büyüklüğü ile ilgili yapılan bu işlemler esasında göğüs büyütme ya da dikleştirme olarak bilinir. Bazı sağlık merkezlerinde farklı yöntemler kullanılır. Tedavi yöntemlerinin çeşitlilik kazanması ile birlikte hastalarda dikleştirme ya da küçültme işlemi de mümkündür. Son zamanlarda bu yöntemin artıları ve işlemlerin basitliği nedeni ile birçok insan tarafından tercih edilir.

Göğüs Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Hastaların genetik nedenlerden dolayı göğüs büyütme işlemlerine ihtiyacı olabilir. Bunun yanında memelerin sönükleşmesi durumunda da yine büyütme işlemine ihtiyaç duyulur. Büyütme işlemlerinin hızlı kilo verme sonucu ortaya çıkan şekil bozukluklarının giderilmesi aşamasında da kullanıldığı görülür.

Sonuç olarak hastaların beklentilerinin karşılanması noktasında estetik bir çözüm olarak bu yöntemler kullanılır. İmplant silikon ve benzeri yöntemler ile hastalarda memelerde büyüme sağlanarak tedavi yerine getirilir. Aynı zamanda bu yöntemler sayesinde hastaların memeleri arasında simetri sorunlarının da ortadan kaldırılması sağlanır.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

En çok tercih edilen yöntemler arasında implant yöntemi gelir. Bunun yanında egzersizler de büyüme üzerinde etkilidir. Aynı zamanda silikon ya da yağ dolgu yöntemleri ile de hastaların tedavisinde başarı sağlanmış olur. Kalıcılık süresi uzun olan bu işlemlerin sonuçları hastalar tarafından memnuniyetle karşılanır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Estetik için tercih edilen bir diğer yöntem ise meme küçültme işlemidir. Bazı hastalarda hormonlardan dolayı bazen de genetik kökenli ya da ilaçlardan dolayı memelerin normalin üzerinde bir hacme ulaştığı görülür. Sonuç olarak çeşitli nedenlerden dolayı erkeklerde ya da kadınlarda memelerin hacimlerinde artış olduğu görülür.

Bu sağlık sorununun giderilmesi aşamasında meme küçültme işlemleri tercih edilir. Genetik ya da çevresel kökenli bu rahatsızlıkların giderilmesi için memelerden yağ dokusu alma en sık tercih edilen yöntemler arasında olur.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Hastaların meme küçültme işlemlerinden sonda bir müddet ağır işlemlerden kaçınması gerekir. Aynı zamanda hastaların yatış pozisyonlarını memeleri yere gelmeyecek şekilde gerçekleştirmesi hastaların tedavisinin sağlanması için önemlidir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Estetik olarak tercih edilen yöntemler hastanın beklentilerine göre değişir. Meme dikleştirme işlemlerinin temelinde memelerin simetri sorunlarının giderilmesi meme uçlarında yapılan estetik çözümler yer alır. Aynı zamanda bu yöntemler ile birlikte hastalarda fazla dokuların alınması ve gerektiği durumlarda dolgu yapılması gerekir.

Birçok sağlık ve estetik merkezinde uygulanan meme dikleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında hastalarda kısa süreli tedaviler etkin olur. Aynı zamanda bu küçültme işlemlerinin gerçekleştirilmesi için hastaların tedavi öncesinde ve sonrasında neler olacağını bazı şeylere dikkat etmesi gerekir. Tedavi öncesinde hastaların sigara ya da alkol gibi alışkanlıklardan kaçınılması gerekir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

İsteyen her hasta uygulanan bir yöntemdir. Emzirme döneminde olan hastalar başta olmak üzere bazı hastalarda operasyon için bir müddet beklemek gerekir. Aynı zamanda bu yöntem sayesinde hastaların dikleştirme ile kendini daha iyi hissetmesi sağlanmış olur.

Ülkemizde birçok sağlık merkezinde uygulanan bu yöntemin fiyatları sağlık merkezlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Son zamanlarda birçok klinik ve sağlık merkezinde uygulanan yöntemler ile birlikte hastaların görünüm olarak beklentileri karşılanmış olur. Siz de meme dikleştirme işlemleri hakkında bilgi almak için sağlık merkezlerinden bilgi alabilirsiniz.


 

Vadi SağdıçVadi Sağdıç