SAĞLIK
Giriş Tarihi : 21-08-2021 13:12   Güncelleme : 21-08-2021 13:12

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

 

Hastaların estetik beklentileri ve diş sağlığı için tercih edilen yöntemler İzmir zirkonyum kaplama gibi yöntemleri kapsar. Bu yöntemde zirkon maddesinin ısıtılıp şekil verilmesi ile birlikte hastalarda kaplama işlemi yapılır. Aynı zamanda bu sistemde hastaların beklentilerini karşılamak için implant üstü uygulamalar da vardır.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Gülüş estetiği alanında tercih edilen bu yöntemde diş etleri ile uyumlu bir malzeme kullanılır. İzmir zirkonyum malzeme ile yapılan bu işlem sayesinde hastaların beklentilerinin karşılayan estetik çözümler ortaya konulmuş olur. Aynı zamanda bu yöntem sayesinde hastalarda 10 yıla kadar süren çözümler sağlanmış olur.

Zirkonyum Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Son zamanlarda diş eti ile uyumlu bir tedavi yöntemi olduğu için İzmir zirkonyum yöntemlerinde çeşitlilik gösterir. Zirkonyum implant, zirkonyum veneers ve zirkonyum gülüş tasarımı gibi farklı çeşitleri vardır. Uygulama hastanın beklentilerine ve hastanın durumuna bağlı olarak çeşitlilik gösterir.

Kaplama çeşitleri metal tabanlı ya da metal desteği olmadan gerçekleştirilir. Zirkonyum görünüm olarak beyaz ve şeffaf bir yapıda olduğundan dolayı daha estetik bir görünüm isteyenler tarafından tercih edilir. Gerektiğinde implant üzerine de bu uygulamalar gerçekleştirilir.

İmplant Nasıl Yapılır?

Diş estetiği alanında tercih edilen bir diğer yöntem ise İzmir implant yöntemidir. Bu yöntemde dört farklı aşama bulunur. İmplant denilen vidaların çene kemiğine sabitlenmesi esasına dayanır. Bu aşamada bazı uygulamalarda diş etinde oyuk açılması gerekebilir. Bazı uygulamalarda ise diş eti çekilmiş olduğundan dolayı basit bir şekilde kemik yapısına implant vidasının sabitlenmesi görülür.

İmplant Kimlere Uygulanır?

İsteyen her türlü hastaya bu yöntem uygulanır. Çene yapısı müsait olan hemen hemen her hastaya İzmir implant uygulanabilir. 18 yaş üstü hastalarda yapılan tetkikler ile operasyon kararı verilir. Hastanın çene yapısına bakılarak karar verilir. Estetik bir gülüş isteyen ve aynı zamanda dişlerinin dökülmesi ile yeni dişlere ihtiyaç duyanlar için bir çözüm olarak karşımıza çıkar.

Son zamanlarda diş estetik merkezlerinde implant başka kaplama yöntemleri ile birlikte hastalara uygulanır. Hastalarda İzmir implant uygulaması sayesinde beklentileri karşılayan bir çene yapısı ortaya çıkar. Bu sayede birçok insanın beklentileri karşılanmış olur. Siz de beklentileri karşılayan çözümlerden yararlanmak için sağlık merkezlerinden yardım alabilirsiniz.

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği dişlerin şekil verilmesi ya da yeniden dolgu yapılması ile ortaya çıkar. İzmir diş estetiği çözümleri ile implant uygulamaları zirkonyum uygulamaları ya da porselen kaplama uygulamaları gerçekleştirilerek kişinin estetik bir gülüşe sahip olması temin edilmiş olur.

Bu yöntemlerin tercih edilmesi ile birlikte hastalarda kalıcı olarak diş sorunlarından kurtulmak mümkündür. Son zamanlarda bazı estetik merkezlerinde yeni yöntemler ile hastaların tedavi edilmesi sağlanmaktadır.

Diş etlerinin ve dişlerin sağlığı açısından da tercih edilen yöntemler bulunur. Ülkemizde bu alanda kanal tedavisi, çeşitli kaplama teknikleri implant yöntemi gibi yöntemler bulunur. Hastanın beklentilerine uygun olarak bir tedavi yöntemi tercih edilerek çene yapısında oynamalar yapılır.

Diş Estetiği Fiyatları Nedir?

Sağlık merkezlerinde başarılı bir şekilde uygulanan ve kişinin çene yapısında değişiklik yapılmasına da imkân tanıyan bu yöntemler sayesinde dişlerin genel görünümünün değiştirilmesi artık çok daha kolaydır. Sağlık merkezlerinde farklı fiyatlar geçerlidir.

Bazı yöntemler nispeten daha pahalıdır. Bir de uygulama yapılacak diş sayısına bağlı olarak fiyatlar farklılık gösterir. İzmir diş estetiği sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Sağlık merkezlerinden tedavi ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Günümüzde birçok farklı sağlık merkezinde etkin olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Aynı zamanda insanların günlük yaşamını etkileyen diş problemlerinin kalıcı olarak ortadan kaldırılmasında İzmir diş estetiği yöntemlerinden yararlanmak mümkündür.


 

Vadi SağdıçVadi Sağdıç