SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-08-2021 15:20

Çene Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Çene Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Çene Dolgusu Kimlere Uygulanır?

 

Çene dolgusu çenede yer alan kalıtımsal bozukluklar sebebi ile çenesinden memnun olmayan kişilere uygulanan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde kişinin çenesinde yer alan bozukluklar giderilir. Fakat bazı çene sorunları ameliyat ile düzeltilebilecek kadar ileri olduğu için bu kişilerde çene dolgusu uygulanamaz.

Bunun içinde öncelikle muayene olmak gerekir ve çenesiniz asimetrik bir bozukluk, sivri çene ya da düz çene varsa, çenede hacim eksikliği varsa bu durumlarda çene dolgusu işlemi yapılabilir. Çene dolgusu fiyatları için cerrahlardan fiyat talep edebilirsiniz.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene kişinin yüz hattına tamamlayan en önemli unsurdur. Bir kişinin çenesinin güzel olması yüzünü güzel gösterir. Fakat çenede yer alan bir bozukluk olduğu zaman bu göz çok batar ve hasta kendini sevmemeye başlar. Kişinin kendini sevmemesi, depresyon, stres, öz güven eksikliği gibi problemleri beraberinde getirir.

Fakat çene dolgusu küçük bir işlem sayesinde tüm bunlar geride bırakılır. Kişi kendini sever. Çene dolgusu 15-60 dakika yapılır. Acısız ve ağrısızdır. Hemen taburcu olabilirsiniz. Çene dolgusu fiyatları hangi maddenin kullanıldığına göre değişebilir.

Ayrıca çene dolgusu fiyatları için cerrahlar ile iletişime geçilebilir. Ancak bu şekilde kesin bir fiyat bilgisi almak mümkün olur. İşlem sonrasında maddi olarak sıkıntı yaşanmaz.

Doğru Merkezde İşlem

Burun dolgusu fiyatları, kaç dolgu yapıldığına, kaç enjektör kullanıldığına ve ne kadar bölgeye yapıldığına göre değişebilir. Hatta bazı kişiler Avrupa Standartlarına uymayan dolguları Asya’dan getiriyor. Ayrıca bu sağlığa zararlı dolgular vücudunuza zarar veriyor. Estetik cerrahının dışında kimseden dolgu almayın ve yaptırmayın. Doğru merkezde işlem yaptırmak çok önemlidir.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu burnunda basit sorunların olduğu, küçük işlemlerle burnun eskisinden daha iyi hale getirilmesi için yapılan uygulamadır. Burun dolgusu fiyatları uygun fiyatlarla yapılabilir olduğu için sık tercih edilir.

Uygulama sayesinde burunda yer alan boşluklar doldurularak yüzle daha uyumlu burun görüntüsünü ortaya çıkarılır. Özellikle yan profilinden hoşlanmayan kişilerin çok sık tercih ettiği burun dolgusu burnun kavisi ve burun ucu kalkıklığını ön plana çıkararak daha güzel bir yüze sahip olunmasını sağlar.

Burun Dolgusu Neden Yapılır?

Burun dolgusu burnunu beğenmeyen fakat ameliyat olmak istemeyen kişiler tarafından çok sık tercih edilen bir uygulamadır. Kişinin burnunda yer alan boşlukların giderilmesi, kalkık bir burun ucuna sahip olmak için yapılır. Bir de daha rahat nefes alıp vermek için de bu işlem tercih edilir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusunun kaç seans uygulandığı, hangi madde dolgu kullanıldığı oldukça önemlidir. Tüm bunlar burun dolgusu fiyatları için fiyat aralığının değişmesi demektir. Fakat diğer burun dolgu fiyatlarından daha uygun bir teklif bulduğunuzda bunu araştırmanız fayda var.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu dudak yapısının farklı olması, hacmini kaybetmesi ve ince bir görüntüye sahip olması sebebi ile yapılan bir uygulamadır. Dudak dolgusu fiyatları yapılan dudak dolgusu çeşidine göre değişiklik gösterebilir.

Dudak dolgu çeşitleri ise Afrodit tipi dudak dolgusu, Hera tipi dudak dolgusu, Venüs tipi dudak dolgusu ve son olarak Eros tipi dudak dolgusu olarak uygulanır. Her birinin uygulama alanı farklı olduğu için dudak dolgu fiyatları farklı olur.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Dudak dolgusu dudağında sarkma, hacim kaybı olan ve ince dudağı olan kişilere uygulanır. Özellikle alt dudağı kalın ve üst dudağı ince olan kişiler dudak dolgusunu daha fazla tercih eder. Dudak dolgusu ile dudağa hacim verilerek istenilen büyüklüğe erişmesi sağlanır.

Dudak dolgusu işlemi yaklaşık olarak 30 dakika sürer ve dudağın çevresine enjektör ile giriş yapılarak dolgular yerleştirilir. Dudak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu ve enjektör sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Vadi SağdıçVadi Sağdıç