SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-08-2021 15:17

Burun Estetiği Tanımı

Burun Estetiği Tanımı

Burun Estetiği Tanımı

 

Burun estetiği tedavisine ihtiyaç duyan kişilerde burun yapısında ya da burun içerisinde herhangi bir problem bulunur. Kişilerin burnunda bulunan et veya herhangi bir cisim kişinin konuşmasında tıkanmasına neden olmakla birlikte burun kemiği veya kıkırdakların şekil bozuklukları kişilere estetik bir görüntü vermez.

Bu durum kişileri sosyal yaşamlarından oldukça uzak tutup bununla beraber kişinin kendine olan özgüven duygusunu da yitirmesine neden olur. Kişiler sürekli kendini saklama hissi içerirken kimi zamanda bu sorun kişinin kendi sağlığını da olumsuz bir şekilde etkiler. Bu yüzden burun estetiği kişilere fayda sağlar.

Burun Estetiği Nedir?

Kişilere uygulanan burun estetiği tedavisi gelişen teknoloji ile birlikte kendini geliştirip bununla birlikte kişilere en güzel ve etkili hizmeti sağlayan bir tedavi yöntemidir. Burun estetiği tedavisi burnunda şekil bozuklukları kemik yapısında eğrilik burun içinde bulunan et ve kıkırdakların durumu gibi nedenler doğrultusunda ihtiyaç duyulan bir estetik tedavi türüdür.

Burun insanların en temel organı olup yüz çevresinin ortasında bulunan en dikkat çekici bölümdür. Bu yüzden herkes bu organın güzel olmasını isterken kimi insanlar bu konuda doğuştan şanssızdır. Bu yüzden onlar için geliştirilen burun estetiği tedavisi oldukça ihtiyaç duyulan ve gerekli bir işlemdir. Burun her ne kadar kişilere estetik bir görüntü de verse sağlık açısından en önemli organlarımızdan birisidir. Nefes almamıza katkıda bulunan burun beraberinde bizlere sağlıklı bir yaşamı da beraberinde getirir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetik ameliyatı açık teknik ve kapalı teknik olarak değişir. Bu Tedavide açık olan ameliyatta burun eğriliği veya sorunu açık ameliyat ile tedavi edilebilir. Bunun yanı sıra kapalı ameliyat ise genel anestezi altında iki veya üç saatleri arasında değişen şekillerde yapılabilir.

Kapalı burun ameliyatında açığa oranla daha az miktarda şişlik yaşanır iken yara yapma olasılığı da oldukça düşük bir şekildedir. Bu koşullarda yapılan burun estetiği fiyatları oldukça makul bir seviyedir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği tedavisi oldukça önemli bir tedavidir. Kişiler bu işleme son derece ilgi duyarken bu tedavi kendi içinde birkaç şartı da beraberinde getirir. Burun yapısı yüz ölçümüne göre büyük ya da küçük olan durumlarda yapılır. Kişiye özel işlem olduğu için burun estetiği fiyatları da herkese göre değişir.

Kişilerin burnu çökeltili veya eğri ise ve yine kişinin burun ucu deforme olmuş ise burun estetiği tedavisi yapılabilir. Burun içinde et bulunması ve burnun kemerli bir yapıda olması kişinin burun tedavisi olmasına neden olur. Sağlıksız bir burun kişinin nefes almasını zorlaştırırken akciğerlerinde zarar verir.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun Estetik yöntemleri ikiye ayrılır. Açık burun estetiği ve kapalı burun estetiği olarak iki farklı şekilde karşımıza çıkan bu işlem kişinin ihtiyaç doğrultusunda belirlenir ve uygulama işlemine geçilir. Açık olan burun ameliyatı çok fazla eğrilik veya kemik sıkıntısı var ise uygulanan bir işlemdir.

Bir diğer yöntem ise kapalı burun estetik ameliyatıdır. Bu işlem genel anestezi altında uygulanmakta olup iki veya üç saatleri arasında tedavi saati değişr. Kişiye uygulanacak olan burun estetiği fiyatları da tedavinin yöntem ve farklılığına göre değişir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetik ameliyatına ihtiyaç duyan kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de burun estetiği tedavisinin fiyat konusudur. Bu tedaviye ihtiyaç duyan kişiler olmaya karar verdikten sonra mutlaka En tecrübeli ve deneyimli doktor adamlarından yardım istemelidirler. Doktor ve merkeze göre de burun estetiği fiyatları listesinin değişeceği unutulmamalıdır.

Daha sonra bu doktor adayları arasından en uygun fiyat garantisi verilen seçilmelidir. Burun estetiği fiyatları kişiye uygulanan tedavi ve bu tedavinin zorluğuna göre farklılık gösterir.

https://www.seckinulusoy.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

Vadi SağdıçVadi Sağdıç