SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-08-2021 15:15

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği

 

Kadınlar göğüslerini daha büyük ve dolgun hale getirmek için göğüs büyütme fiyatları için bir araştırma yapabilirler. Göğüs implantı, göğüslerinizin büyüyebilmesi ve dolgunlaştırılması için kullanılan bir protezdir. Bu tip ameliyatlar sadece göğüs büyütmek ve estetik açıdan da tercih edilmez. Bunun yanı sıra emzirme sonrası göğüs sarkması, hamilelik ya da kanser nedeniyle dolgunlaştırılmak amacıyla tercih edilebilir.

Günümüzde göğüs büyütme için yeni yeni alternatifler çıksa da hala göğüs büyütmede cerrahi işlemler popülerliğini korur. Göğüs büyütme fiyatları da bu nedenle en çok araştırma konuları arasında yer aldı.

Göğüs Büyütme Nedir?

Göğüs büyütme, göğüs implantları yerleştirerek göğüslerin şeklini, boyutunu ya da dolgunluğunu artırmak için kullanılan cerrahi işlemlerdir. İmplantlar genellikle silikon jel ya da salin solüsyonu ile doldurulmuş sentetik silikon kauçuk kabuklardan yapılır. Bazı durumlarda ise vücudunuzun çeşitli yerlerinden alınan yağ hücreleri de göğüslerinizin büyütülmesinde kullanılır. Ancak yağ transferleri günümüzde kullanılsa da cerrahi prosedürler yani ameliyatla göğüs büyütme her zaman en fazla tercih edilen seçenek olur.

Göğüs Büyütme Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme ameliyatlarında doktorunuz göğsünüze bir kesi yapar. Göğsünüze tipik birbölge oluşturur ve bu bölgeye implant yerleştirilir. Bu işlem dışında ise yağ transferi de göğüs büyütme prosedürleri arasında yer alır. Buna göre ise de göğüs büyütme fiyatları değerlendirilir. Maliyet konusunda tercih size bağlı olsa da doktorunuz ile görüştükten sonra işlemin şekline birlikte karar verebilirsiniz.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Tıbbi olarak göğüs büyütme ameliyatı yasal olarak 22 yaşına kadar yapılmaz. Çünkü bu yaş dilimine kadar göğüsler teknik olarak büyümeye devam eder. Göğüs ameliyatı öncesi ne olursa olsun öncelikle tıbbi geçmişinize bakılması gerekir. Bunun sonucunda ise doktorunuz bu cerrahi işleme uygun olup olmadığınıza karar verecektir.

Liposuction Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Liposuction dirençli vücut yağ hücrelerini ve deri altı yağ tabakasını parçalayan ve uzaklaştıran kozmetik cerrahi prosedürlerden biridir. Liposuctionın iki amacı vardır. Birisi kilo kaybını amaçlar diğeri ise hasarlı bölgeleri onarmaktır. Ancak insanlar yanılgıya düşerek ilk yöntemin etkili olduğunu düşünürler. Bu yöntem bir kilo verme yöntemi değildir. Sadece kilo vermenize yardımcı olacak bir tekniktir. Buna bağlı olarak liposuction fiyatları da kullanılan amaca ve bölgeye göre de farklılık gösterir.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapılan cerrahi işlemden sonra iyileşmek için biraz zamana ihtiyacınız olacaktır. İyileşme uygulanan işlemin büyüklüğüne bağlı olarak ise 2 ila 4 hafta sürecektir. Bunun yanı sıra işlem sonrası yapılan rutinler ise iyileşme süresini doğrudan etkileyecektir. Liposuction fiyatları önemli bir husus olsa da etkilerini bilmekte son derece önemlidir.

Liposuction Fiyatları 2021

Liposuction kapsamlı bir operasyon olduğundan ve yapılan bölgeye farklılık gösterdiğinden liposuction fiyatları da buna bağlı olarak farklılık gösterecektir. Liposuction doktorunuz ile görüşmek maliyet açısından daha sağlıklı olacaktır.

Yağ Aldırma Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Yağ aldırma, diyet ve egzersiz yoluyla kurtulamadığınız görünen yağları uzaklaştıran kozmetik bir işlemdir. Fazla yağlarından kurtulmak isteyen ve herhangi bir sağlık problemleri olmayanlar için uygundur. Yağ aldırma fiyatları ise uygulanan bölgeye göre farklılık gösterir.

Yağ Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Diyete ve egzersize dirençli yağ bölgeleri çeşitli teknikler ile alınabilir. Bunlar ameliyatlı ve ameliyatsız teknikler olarak iki grupta olur. Yağ aldırma fiyatları da uygulanan tekniğe göre tespit edilir.

Yağ Aldırma Tedavi Fiyatları 2021

Yağ aldırma işlemleri kozmetik işlemler kapsamında olup, uygulanan tekniğe göre yağ aldırma fiyatları tespit edilir.