SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-08-2021 14:52

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

 

Zirkonyum kaplama sağlam ve dayanıklı olmasından dolayı uygulamayı tercih eden kişilere birçok avantaj sağlar. Dayanıklı, çatlaması zor olması, kullanılan malzeme sayesinde doğal bir görünümü olması gibi etkenler sağladığı avantajlardandır.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Farklı malzemelerden oluşan bir diş kaplaması olan zirkonyum uygulaması daha beyaz ve estetik dişler için önemli bir tedavi yöntemidir. Ön ve arka dişlerde kullanılan zirkonyum kaplama günümüzde estetik bir ağıza sahip olmak isteyen herkes tarafından tercih edilen bir uygulamadır.

Zirkonyum Kaplama Kimler İçin Uygundur?

18 yaş üzeri olan ve çene, diş, kemik yapısını tamamlamış olan her birey zirkonyum kaplama uygulamasından faydalanabilir. Önemli olan dişler için muayene olunarak zirkonyum kaplama için uygunluk belirlenmesidir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Eksik olan dişlerin yerine yapılabilen implant tedavisi süreleri 2 ila 9 ay arası değişiklik gösterir. Bu durumun en önemli nedeni aşamalarla oluşması ve kişilerin çene dokularının iyileşmesi süresidir. İmplant tedavisi 2 aşamadan oluşup 10-15 dakika gibi süreli seanslarda tamamlanır. Tedavi süresi iyileşmeye, uyum sağlanmasına ve hastanın sağlık durumuna göre değişiklik gösterir.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

İmplant tedavisi çene ve yüz gelişimini tamamlamış 18 yaş üzeri kadın ya da erkek fark etmeden herkese güvenli bir şekilde uygulanan eksik diş tedavi yöntemidir. Tedavilerde kişinin uygun olup olmadığını belirlemek için mutlaka röntgen çekimi olmalı ve çenenin bu tedavi için uygunluğu belirlenmelidir. Uzman hekimler tarafından uygunluğu belirlenen kişilerde oldukça sağlıklı ve güvenli bir tedavi şeklidir.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Kaybedilen dişlerin yerine konulabilen implant dişler çiğneme fonksiyonlarının kaybedilmemesi için önemli bir tedavi şeklidir. Eksik olan dişlerin yerine çene yapısında kaymaların önüne geçebilen bir tedavi şekli olan implantlar birçok fayda sağlamanın yanı sıra hastanın eksik dişlerinden kaynaklanan kötü görünümünü de yok eder. Sağlıklı ve güvenli bir uygulama olup doğru şekillerde uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çene kemiklerine açılan yuvalara yerleştirilen implant tedavisi öncesinde mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu önemli aşamalar öncelikle uygunluk belirlenmesi için röntgen çekimidir. Tedavi süreci başlamadan önce mutlaka kan sulandırıcı ilaç kullanımı kesilmeli ve iyileşme gecikmesine, enfeksiyona neden olmaması için sigara kullanımı bırakılmalıdır.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Diş tedavilerinden olan implant uygulaması 2 aşamadan oluşur ve bu iki aşama süresini hastanın iyileşmesi belirler. Öncelikle ilk aşamada eksik olan diş yerine yuva açılarak vida yerleşmesi yapılır. İyileşme süresi sonrasında ikinci aşamaya geçilerek vida olan bölgeye kalıcı protez uygulaması yapılarak implant diş takılması sağlanır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Diş ve diş etlerinin iyileştirilmesi açısından yapılan estetik işlemlere gülüş tasarımı denir ve kişilere istedikleri güzel görünümü kazandırmaya yardımcı etkili bir uygulamadır. Kişilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik aşamalar belirlenerek tedavi süreci şekillenir.

İçerisinde birçok yöntemi barındırmasından dolayı kişilere özel planlama yapılır ve süreç başlatılır. Süreç sonunda istedikleri gülümseye kavuşan kişiler kaybolan öz güvenlerini geri kazanırlar.

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Gülüşler için tasarlanan tedavi süreci birçok yöntemi içerisinde barındırır. Bu yöntemler genel olarak diş ve diş etlerinin ihtiyaçlarına göre şekillenir. Kanal ve dolgu tedavisi, zirkonyum kaplamalar, diş eti estetiği, diş taşı temizleme kullanılan gülüş tasarımı yöntemlerdendir.

Gülüş Tasarımı Tedavi Fiyatları

Tedaviler için genel olarak kişilere özel planlamalar yapılır. Bu planlamalar kişilerin diş ve diş etlerindeki sorunlara göre şekillenir. Gülüş tasarımı tedavilerinde fiyatların farklılık yaratmasının en önemli nedeni ise uygulanan tedavi yöntemlerinin farklı olmasıdır.