SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-08-2021 13:35

Burun Ameliyatı ve Çene Dolgusu Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Burun Ameliyatı ve Çene Dolgusu Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Burun Ameliyatı ve Çene Dolgusu Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

 

Burun ameliyatı, hem kadın hem de erkeklerde fazlasıyla uygulanan ameliyatlardan birisidir. Buruna estetik bir görünüm kazandırabilmek için yapılabilen burun ameliyatı, travmalara ya da kazalara bağlı olarak burundaki deformasyonu ve solunum güçlüğünü onarabilmek için de yapılan bir ameliyattır. Hastanın şikayetlerine ve fizyolojik özellikleri doğrultusunda farklı yöntemler kullanılarak yapılabilir.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, tıp alanında “Rinoplasti” olarak adlandırılır. Burnun kemik ve kıkırdak yapısında farklı nedenlerden dolayı meydana gelen şekilsel bozukluklar ya da solunum güçlüğü zorlukları gibi sağlık sorunları bu yöntemle kısa sürede çözüme kavuşturulabilir. Burun estetiği fiyatları aşırı uçuk fiyatlar olmadığından herkesin yaptırabileceği estetik operasyonların da başında gelir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Burun estetiği, herhangi bir sağlık sorunu olmayan ve 18 yaşına gelmiş olan tüm bireylere yapılabilir. Genellikle estetik kaygılardan ötürü yapılan burun estetiği; kemerli burun yapısını düzeltmek için yapılabildiği gibi ayrıca asimetrik ve aşırı büyük burun delikleri olan ya da burun ucu çok küçük olan hastalara da uygulanabilen etkili cerrahi işlemlerdir. Dolayısıyla da burun estetiği fiyatları araştırılarak ekonomik şekilde yapılabilir.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Rinoplasti yani burun estetiği; açık burun ameliyatı ve kapalı burun ameliyatı olmak üzere iki farklı şekilde yapılır. Eğer açık olarak yapılacak ise iki delik arasından ince bir kesi atılır ve burun derisi kaldırılarak burnun kemik ve kıkırdak dokusu açık şekilde görülür. Böylece uzmanlar kolay şekilde müdahalelerini gerçekleştirir.

Burun Estetiği Fiyatları

Her sağlık merkezinin taban fiyatlar doğrultusunda oluşturmuş olduğu bir fiyat politikası vardır. Bu fiyat politikaları doğrultusunda her merkez burun estetiği fiyatları farklı şekilde belirleyebilir. Fiyatların belirlenmesinde hastaya yapılacak işlem yoğunluğu, işlemi yapacak olan uzman gibi birçok etken vardır.

Burun Ameliyatı Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Cerrahi bir işlem olan burun ameliyatı öncesinde en önemli hazırlık detayı uzman kontrolünde ameliyata uygunluk açısından detaylı muayene olunmasıdır. Ayrıca sigara kullanımının mutlaka en az 15 gün öncesinden bırakılması gerekir. Bununla birlikte Alkol kullanılıyor ise vücut direncini düşürdüğünden ve anesteziyi etkisiz bıraktığından mutlaka en az 1 hafta öncesinden alkol kullanımı da kesilmelidir.

Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun ameliyatı sonrasında ödem ve şişlikleri arttırabileceği için ilk üç gün duş alınmamalıdır. Üç gün sonrasında ise burna duş sırasında su getirmemeye özen gösterilmelidir. Ameliyattan sonra ortalama 2 ay kadar iyileşme süreci olacaktır. Bu süreç içinde kesinlikle gözlük takılmamalı ve aşırı güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu fiyat, özellikle kadınların çok merak ettiği konulardan birisidir. Çene dolgusu; çenenin dolgun ve hacimli olmasını sağlamak ve çeneye daha estetik bir görünüm kazandırmak için yapılan bir estetik operasyondur. Farklı dolgu malzemeleri ile yapılabileceği gibi hastadan alınan yağ hücreleri ile de yapılabilir.

Çene Dolgusu Kimler Olmalı?

Günümüzde kadın ve erkekler çene dolgusu fiyat konusunda araştırmalar yapıyor. Özellikle çenesi asimetrik olan, çene ucu çukur olan, sivri çene ucu ve uzun çene yapısına sahip olan kadın ve erkekler çene dolgusu yaptırıyor.

Çene Dolgusunun Yararı Nedir?

Çene dolgusu, bütün olarak yüz bölgesine şekil veren ve yüzün daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayan estetik bir operasyondur. Cerrahi bir işlem olmadığından kesi atılmaz ve anında değişim gözlemlenmeye başlar.

Çene Dolgusu Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çene dolgusu fiyat kadar ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gerekenler de önemlidir. Özellikle ilk 1 ila 2 hafta boyunca aşırı güneş ışınlarına maruz kalınmamalı ve kış sporları ile aşırı soğuk ortamda durulmamalıdır.