SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-08-2021 18:52

Mide Balonu Uygulaması

Mide Balonu Uygulaması

Mide Balonu Uygulaması

 

Obezite sorunu yaşayan kişiler için sağlıklı ve önemli derece uygun olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi mide balonu olarak bilinir. Bu uygulama yöntemi ile birlikte kilo sorunu kontrol altına alınır ve kişi eski sağlığına kavuşmuş olur. Günümüz şartlarında birçok kişinin obezite sorunu ile karşı karşıya kaldığını görebilmek mümkündür. Tehdit uyandıran bu sorunun önüne geçebilmek için bütün yaş gruplarının tedaviden faydalanması mümkün hale gelmiştir.

Mide Balonu Nedir?

Oluşabilecek risk ve komplikasyonların az olduğu tedavi yöntemleri arasında yerini almış olan uygulamadır. Yapılan bazı diyetler, egzersizler, sporlara rağmen kişiler kilo veremiyorlar. Kilo veremiyor olmasına ek olarak hızlı kilo alma durumları oluşuyor. Oluşan sorunların önüne geçebilmek için mide balonu ile tedavi yöntemleri uygulanır.

Tedavi yöntemleri sayesinde kişi eski sağlığına kavuşur ve kilo sorunu ortadan kalkmış olur. Mideye yerleştirilen balonun her yaş grubu için uygun olmasına rağmen sağlık sorunu ciddi olan kişilere uygulanması doğru değildir. Bunun için işlem öncesinde hastaya bazı kontrollerden geçer ve sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olunur. Böylelikle mide balonu uygulaması gerçekleştirilir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mideye takılan balonlar sayesinde kilo vermeyi kolaylaştıran ve bununla birlikte kilo problemini ortadan kaldırabilen durum haline gelmiş bulunmaktadır. Takılan balonun süresi yaklaşık olarak 15 dakikadır. Kişiye genel anestezi ya da sedasyon uygulaması yapılır.

Kullanılan teknik sayesinde endoskopi yardımı ile birlikte balonun doğru yerde olup olmadığına bakılır. Balon sayesinde yeme içme alışkanlığı düzene girer. İşlem sonrasında hasta taburcu edilir. İşlem öncesinde mutlaka mide balonu fiyatları hakkında bilgi alınması önerilir.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Yutulabilir mide balonu ile normal mide balonunun arasında birtakım farklılıklar görülür. Bir tanesi endoskopi gerektirirken, bir tanesinde buna ihtiyaç duyulmaz. Çünkü yutulabilir olma özelliği sayesinde bu gibi işlemlere ihtiyaç duyulmaz. Obezite hastalarında kullanılmış olur. Anestezi uygulamasına ve cerrahi işleme gerek kalmadan çok kısa süre içinde gerçekleştirilmiş olur.

Balonun mide de kalma süresi yaklaşık olarak 4-6 aylıktır. Balonun doğru yerde olup olmadığını kontrol edebilmek için röntgen işleminden yardım alınır. Balonun içi doldurulduktan sonra hasta normal yaşantısına dönebilir. Genel olarak bakıldığında mide balonu fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Mideme gönderilen balondan sonra porsiyonlarımın küçüldüğünü ve zamanla kilo verdiğimi gördüm. Bu durum karşısında ben bile gözlerime inanamadım. Umarım daha iyi sonuçlar almış olurum.

Midem için iki farklı balon seçeneği sundular. Benim için uygun olanın yutulabilir olması olduğuna karar verdim. Bu sayede daha düzenli ve sağlıklı bir şekilde kilo vererek, sağlığıma kavuşmuş oldum.

Tedirginlikle girdiğim bu yolda, güzel sonuçlar alarak çıktım. Belki de bu kadarını beklemiyordum desem yeridir.

Mideme balon taktıktan sonra balonun bir daha çıkarılamayacağını düşündüm. İlk başlarda korkularım vardır ve zamanla bunları aşmış oldum.

İşlemin yaklaşık olarak yarım saat sürdüğünü ve bu süreçte hiçbir şey hatırlamıyorum. Fakat farkına vardığım tek bir durum var. O da yememde azalma olduğunu fark ediyor olmamdır.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Toplumun merak ettiği ve sıklıkla araştırmasını yaptığı durumlardan bir tanesi fiyat konusudur. Burada da fiyat konusu herkesin merak edebileceği ve bilgi sahibi olmak istediği durumlardan olmuş olur. Fiyatlandırma bilgisi, işlemin yapıldığı bölgelere göre farklılık gösterir. Bunun için mutlaka işlem öncesinde bilgi sahibi olunur ve sonrasında uygulamaya karar verilmesi daha doğru olacaktır. Mide balonu fiyatları değişkenlik gösterebilen ve bu sebepten dolayı kesin olarak bilgiye rastlanabilen konulardan değildir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.