SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-08-2021 18:44

İyi Bir Burun Estetiği Yöntemleri

İyi Bir Burun Estetiği Yöntemleri

İyi Bir Burun Estetiği Yöntemleri

 

Ankara burun estetiği, son dönemlerde kadın ve erkeklerin çok fazla ilgi gösterdiği estetik alanlardan birisi haline gelmiştir. Düşmelere, travmalara bağlı oluşmuş veya doğumdan gelen burun şekli bozuklukları estetik amaçla ya da sağlık amacı ile düzeltilerek estetik ve sağlıklı bir forma kavuşturulabilir. Bununla birlikte tıpkı burun estetik kadar meme estetiği de kadınlar için aynı oranda önem teşkil eden estetik operasyonlar arasında yer alıyor.

Burun Estetiği Nasıl yapılır?

Burun estetiği, tıpta açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde yapılır. Uzman tarafından tercih edilen yönteme uygun şekilde burun yapısı gözlemlenir ve gerek görüntü bozukluğuna gerekse sağlık sorunlarına neden olan sorun saptanır. Daha sonra bölgede gerekli Ankara burun estetiği müdahaleler yapılarak burun sağlığına ve estetik görünümüne kavuşturulur.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Ankara burun estetiği ameliyatı, 17 yaşını doldurmuş ve burnunda gerek estetik kaygılar gerekse solunum sorunları yaşayan herkese uygulanabilir yöntemlerdir.

Burun deliklerimde asimetrik görünüm olan, kemerli yapıya sahip olan, nefes alıp verirken zorluk çeken, burnunda doğumdan gelen yapısal bozuklukları olan kişilere burun estetiği ameliyatı uygulanır. 

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiği yöntemleri burundaki soruna bağlı olarak uzman tarafından belirlenir. Burun estetiği ameliyatları; açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Açık ameliyatta iki delik arasına bir kesi atılır ve burun derisi kaldırılarak açık şekilde sorun giderilir.

Kapalı yöntemde ise ucunda kamera olan araç ve gereçler ile burun deliğinden giriş yapılarak sağlık sorunu giderilir ve burun görünümüne estetik değer katılabilir.

Meme Büyütme Nedir?

Kadınlar için memeler, fiziki görünüş konusunda son derece önemli yapılardır. Memelerin aşırı küçük olması kadınlarda ciddi bir psikolojik rahatsızlığa ve özgüven kaybına sebebiyet verebilir. Bu noktada Ankara meme büyütme ameliyatları ile küçük memelerin daha büyük ve dolgun bir görünüme kavuşturulması mümkündür. Küçük memeler; protez silikon ya da hastanın yağ hücreleri ile yapılabilir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Ankara meme büyütme ameliyatı hastane ortamında genel anestezi ile yapılır. Maksimum 2 saat süren operasyonda göğüs üzerinde kesi açılır ve bu kesiden içeriye dolgunun yapılacağı protez silikon ya da yağ dokusu memenin ve meme başının pozisyonuna göre en uygun noktaya yerleştirilir. Daha sonrasında kesi kapatılır ve böylece ameliyat tamamlanmış olur.

Meme Büyütme Fiyatları

Küçük memelerinden şikâyet eden kadınların en çok araştırdığı konulardan birisi de Ankara meme büyütme fiyatlarıdır. Ancak bu konuda fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Nitekim her hasta özeldir ve her hastanın şikâyetine uygun olarak uygulanan yöntem farklıdır.

Dolayısıyla da her hastanın ödeyeceği ücret de farklı olacaktır. Bu nedenle de en doğru fiyat bilgisi doğrudan muayene sonrası uzmandan alınmalıdır.

Meme Küçültme Nasıl Olur?

Ankara meme küçültme işlemi; adından da anlaşılabileceği gibi büyük memelerinden fiziki ve psikolojik olarak rahatsız olan kişilere uygulanan bir yöntemdir. Hastanın yaşı, şikâyeti ve fizyolojik özellikleri doğrultusunda yöntemler kullanılarak meme içindeki fazla yağ dokusu yeterli oranda alınır ve böylece meme ideal ölçülerine kavuşturulur.

Meme Küçültme Yöntemleri Nelerdir?

Meme küçültme yöntemlerinin başında lazer yöntemi gelir. Ankara meme küçültme sırasında göğsün uygun noktalarından kesi açılır ve bu bölgeden lazer ışınları ile içerideki yağ dokusu eritilir ve vücut dışına atılması sağlanır.

Meme Küçültme Fiyatları

Meme küçültme ameliyatının süreci ve detayları kadar elbette Ankara meme küçültme fiyatları da merak edilen sorular arasında yer alıyor. Ancak net fiyat bilgisi vermek ne yazık ki mümkün değildir.

Bunun sebebi şudur ki; her hastanın şikâyeti farklı olmakla birlikte uygulanan işlem de farklı olacaktır. Dolayısıyla da en kesin Ankara meme küçültme fiyat bilgisi ancak ameliyatı yapacak uzmandan alınmalıdır.