SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-08-2021 18:42

İstenmeyen Tüylerinizden Lazer Epilasyon ile Kurtulun!

İstenmeyen Tüylerinizden Lazer Epilasyon ile Kurtulun!

İstenmeyen Tüylerinizden Lazer Epilasyon ile Kurtulun!

 

Kadıköy lazer epilasyon ile artık istenmeyen tüylerinizden kısa sürede ve etkili şekilde kurtulabilirsiniz Koltuk altı, bikini bölgesi, kol ve bacak gibi bölgelerde çıkan tüyler kadınlar için rahatsız edici bir durumdur. Bu tüylerden klasik yöntemler ile kurtulmak da zaman isteyen bir iş olmakla birlikte aynı zamanda acı ve ağrı veren işlemler olabiliyor.

Günümüzde teknoloji her geçen gün devasa gelişmeler gösterirken istenmeyen tüylerden kurtulmaya yönelik geliştirilen yöntemlerin başında da Kadıköy lazer epilasyon yöntemleri geliyor. Gerekli seanslar sonrasında tüm tüylerinizden ağrısız ve acısız şekilde kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nedir?

Teknolojinin sunduğu son gelişmelerden birisi olan lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerin lazer ışınlarının etkisi ile kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan yöntemdir. Tüyleri kalıcı ve sağlıklı olarak yok eden Ataşehir lazer epilasyon yöntemleri, tek dalga boyunda demet lazer ışınları ile yapılır.

Lazer epilasyonu, cihazdan milisaniyede cilt altına lazer ışını atılması ile yapılır. Cilde atılan her lazer ışını, doğrudan cilde zarar vermeden kıl kökü üzerinde çalışır. Kıl kökünde ısı ile birlikte tahribat oluşturur. Bu sayede kıl kökleri kuruduğundan bölgede bir daha kıl çıkmaz.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon uygulaması kolay gibi görünse de aslında uygulamanın sonuç vermesi için belirli püf noktaları vardır. Bu nedenle de öncelikle jilet ile bölgedeki tüylerin boyları kısaltılır ve bölgenin temizliği yapılır. Temizlik sonrasında bölge kurulanır ve işleme hazır hale getirilir.

Uygulama sahasına jel uygulaması yapıldıktan sonra cihaz ile cilt deri altındaki kıl köklerini tarar. Daha sonrasında cilt altına lazer ışınları ile atış yapılır. Cilt altına lazer ışınları ile yapılan bu atışlar sonrasında cilt altındaki kıl kökleri tahribata uğrayarak kurur. Kadıköy lazer epilasyon işlemi sayesinde tüysüz cilde sahip olabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Teknolojinin son gelişmelerinden birisi olan Kadıköy lazer epilasyon yöntemleri birçok alanda etkili ve sağlıklı şekilde uygulanan bir yöntemdir. Ancak hamilelerde, sara hastalarında, kalp pili takılı olan kişilerde lazer epilasyon uygulaması kesinlikle tercih edilmez. Bu gruplar dışında tüm kadın ve erkeklerde farklı alanlarda uygulama mümkündür.

Lazer epilasyonun en sık kullanıldığı alanlar; yüz bölgesi başta olmak üzere kotluk altı, kol, genital bölge, bikini bölgesi, bacak bölgesidir. Bu bölgelere ek olarak sırt ve göğüs bölgelerinde de Ataşehir lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları her merkezde kişiden kişiye göre değişebilen fiyatlardır. Örneğin; her bölgeye uygulanabilecek her seans ücreti farklı olurken bununla birlikte tüm vücut lazer epilasyon fiyatları seans başı ücretlere göre daha ekonomik olarak fiyatlandırılır. Maltepe lazer epilasyon fiyatları konusunda en doğru ve sağlıklı bilgi bizzat merkezlerden alınabilir.

Lazer epilasyon fiyatlarının kişiden kişiye göre değişmesinin bir diğer sebebi ise her hastaya farklı uygulama yapılmasıdır. Dolayısıyla da net bir fiyat bilgisi alabilmek için öncelikle işlemin yapılacağı merkezden doğrudan bilgi alınması daha uygundur. 

 

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Teknoloji harikası bir sistem olmakla birlikte aynı zamanda istenmeyen tüylerinizden sağlıklı ve kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayan lazer epilasyon; Alexandrite lazer, Diode lazer ve Nd yag lazer olmak üzere üç farklı çeşitte bulunur. Her modelin atış sayısı, atış özellikleri ve etki etme süresi elbette farklılık gösterir. Maltepe lazer epilasyon çeşitlerinin her birisi farklı özelliklere sahip olsa da temelde istenmeyen tüylerden sağlıklı ve kalıcı olarak kurtulmanıza odaklanmış sistemlerdir.

Bu modellerin her birisi genelde koyu tüylerde etkili olurken sarı renkli tüylerde etkisi oldukça azdır. Tüm bilgiler için Maltepe lazer epilasyon merkezlerinden bilgi alabilirsiniz.

 

 

Vadi SağdıçVadi Sağdıç