GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-08-2021 13:44

DOST DİDİM SPORTİF BALIKÇILIK TURNUVASI 19 AĞUSTOS’TA BAŞLIYORDOST DİDİM SPORTİF BALIKÇILIK TURNUVASI 19 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

DOST DİDİM SPORTİF BALIKÇILIK TURNUVASI 19 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

DOST DİDİM SPORTİF BALIKÇILIK TURNUVASI 19 AĞUSTOS’TA BAŞLIYORDOST DİDİM SPORTİF BALIKÇILIK TURNUVASI 19 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

Güllük Körfezi’nin en güzel noktalarından Didim, bu yıl da muhteşem bir mücadeleye ev sahipliği yapacak. Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan DOST Didim (Didim Açık Deniz Sportif Balıkçılık Turnuvası ) 19 - 22 Ağustos tarihlerinde D-Marin Didim’de gerçekleşecek.

BITCI.com ve D-Marin Didim Marina’nın ana sponsorluğunda benzersiz bir deneyime dönüşecek turnuvada, katılımcılar nefes kesen bir deneyime sahip olacak. Ulusal Amatör Balıkçılık Sirküleri ve merkezi Amerika’da bulunan ve geçtiğimiz yıl kuruluşunun 82. yılını kutlayan IGFA’nın (International Game Fish Association) kuralları çerçevesinde düzenlenen DOST Balık Turnuvasına 25 sportif balıkçı teknesiyle beraber toplam yaklaşık 200 yarışmacı katılacak.

Necmettin Yay (Seafari Balıkçılık CEO’su), Av. Can Özer (Özer Hukuk Bürosu) ve Dr. Serdar Günseren (IGFA Türkiye); gibi hepsi kendi alanında uzman isimlerden oluşan yönetim kurulu üyeleri ile iş dünyasının profesyonelleri DOST turnuvasında bir araya geliyor.

Turnuva Deniz Turizminin Gelişimine Katkı Sağlıyor

Son yıllarda dünyanın en popüler hobileri arasında yer alan “sportif balıkçılık” ülkemizde de önemli takipçilere sahip. Bu hobi için üç tarafı denizlerle çevrili bir coğrafyaya sahip olan ülkemizde iş dünyasının önde gelen isimleri ve birçok doğa ve deniz sever ünlünün yanı sıra toplumun her kesiminden kişiler ve aileler uluslararası sportif balıkçılık turnuvalarına büyük bir keyif ve heyecanla katılıyor. Sportif balıkçılığın turizme, ekonomiye ve çevreye olan katkılarından yola çıkarak, bu konularda önemli farkındalıklar yaratmayı misyon edinen turnuva, bu sene de Türkiye’de “Sportif Balıkçılığın” heyecanını tüm ülkede yaşatmanın gururunu yaşıyor.

4 gün sürecek olan turnuvada, katılıma uygun donanımdaki tekneler, mavi kanat orkinos balığının yanı sıra bölgede bolca av veren diğer balık türlerini avlayacak, yakaladıkları balıkların boyları ve ağırlığına göre puan kazanacak. Balıkların denize sağlıklı olarak geri bırakılması ise yarışmacılara kazandırdıkları yüksek puanlarla büyük ödüle daha çok yaklaştıracak. Offshore Big Game (Açık Deniz büyük balık avı) kategorisinde düzenlenen DOST Didim, tüm bu özellikleri ve yurt dışından katılan birbirinden önemli konukları ile sportif balıkçılığın Türkiye’deki tüm balık severlerin heyecanla takip ettiği bir yarışma haline geldiğinin sinyallerini şimdiden veriyor.