GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-08-2021 16:52

Kilim Desenli Kumaş Kullanımı Artıyor

Kilim Desenli Kumaş Kullanımı Artıyor

Kilim Desenli Kumaş Kullanımı Artıyor

 

Kilim desenli kumaş kullanımı günümüzde çanta, masa örtüsü, perde, fonluk perde koltuk ve minder döşeme gibi birçok alanda tercih edilir. Özellikle Osmanlı motifli desenlerle bulunan kilimler, çoğunluğun tercihidir.

Kilim Desenli Kumaş Nedir?

Kilim desenli kumaş, Osmanlı motiflerinin bulunduğu kilim şeklinde yer edinir. Yumuşak kumaşlı bir yapıya sahiptir. Ancak görünümündeki desenler, eskiyi andıran çizimler ve bunun gibi etmenlerden dolayı, Osmanlı kilim desenli kumaş olarak da adlandırılır Osmanlı kilim desenli kumaş, birçok kullanım alanına sahiptir. Geçmiş zamanlarda gömlek, kaban ya da farklı kıyafet tasarımlarında tercih edilmekteydi. Ancak günümüzde kırlent, çanta, Amerikan servis, masa örtüsü, yatak örtüsü, bebek yatağı, yan korumalık, perde, fonluk perde, koltuk ya da minder döşeme gibi birçok alanda tercih edilebilir.

Kilim Desenli Kumaş Neden Tercih Edilir?

Kilim desenli kumaş uzun süreli kullanıma dayanıklı olduğu gibi herhangi bir yapılan işlemde, istenilmeyen sonuç oluşturmaz. İç mekan kullanımında solma gibi etmenleri bulunmaz. Kilim desenli kumaş kullanımı, farklı özelliklere sahip olduğu için günümüzde çoğunlukla tercih edilir. Tercih edilmesi yalnızca ev içerisinde değil, işyeri ya da kıyafetlerde de önemli bir konuma sahiptir. Yıkanabilir, silinebilir aynı zamanda ütülenebilir yapısı bulunur. Bu sebeple herhangi bir yıkama, ütüleme gibi işlemlerde kalitesinden ödün vermez. Masa örtülük ya da perdelik şeklinde kullanılması halinde dökümlü durur. Aynı zamanda ev içerisinde mutfak masasında kullanıldığı takdirde polyester tabanlı bir kumaş olduğu için lekelere karşı da uzun süreli olarak dayanıklıdır. Çekme, solma gibi istenilmeyen durumlar oluşmaz.

Kilim Desenli Kumaş Özellikleri

Kilim desenli kumaşlarda farklı renk ve boya çok kullanılır. Genel olarak kişilerin kafasında yıkandıktan sonra renginin solması ya da rengini atması gibi soru işaretleri olabilir. Ancak kilim desenli kumaş, Kumaşçı Home’dan satın alındığı takdirde yıkama ve benzeri gibi durumlarda boya çıkarması, mümkün değildir. Bu sebepten dolayı işyeri, ev-ofis gibi dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Kilim desenli kumaş fiyatları kalitesine ölçüsüne göre değişkenlik gözetebilir. Burada kumaşın kaliteli olması önemli bir detaydır. Kaliteli olmayan kumaş bulunduğu alanda istenilen etkiyi oluşturmaz. En iyi kumaş için Kumaşçı Home’dan online olarak sipariş işlemleri gerçekleşebilir. Kumaş siparişleriniz;

  • Desenli kumaş
  • Döşemelik kumaş
  • Ya da kilim desenli kumaş gibi farklı kumaş türleriyle, dilediğiniz şekilde adresinize ulaştırılır.

Kilim Desenli Kumaşlar Nerede Kullanılır?

Kilim desenli kumaşlar, istenilen her alanda kullanılabilir. Tercihan kıyafette, tercihen ev içerisinde, tercihen iş yerinde bile kullanılabilir. Duvarlara asılması da mümkündür. Kilim desenli olduğu için farklı geometrik şekiller bulunur. Bu sebepten dolayı bulunduğu alanda absürt durması gibi bir problem oluşturmaz. Dilediğiniz kilim desenli kumaşı tercih edip, Kumaşçı Home’dan güvenilir bir şekilde sipariş edebilirsiniz. Siparişleriniz güvenilir bir şekilde adresinize teslim edilir.