GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-07-2021 16:06

Uzman çavuş Sergen Güçlüer son yolculuğa uğurlandı

Irak'ın kuzeyindeki Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sergen Güçlüer'in (24) cenazesi memleketi Aksaray'ın Güzelyurt ilçesi, Ihlara beldesinde toprağa verildi. Şehit Güçlüer'in uzman çavuş olan 2 arkadaşı kuzenler Şahin Sarılmaz'dan birinin 3 Haziran'da şehit olduğu, diğer Şahin Sarılmaz'ın da Güçlüer ile aynı çatışmada 100 metre mesafedeki farklı tepede görev yaptığı ortaya çıktı. Güçlüer'in arkadaşı iki Şahin Sarılmaz ile vatani görevi öncesi çektirdiği fotoğraf ise görenleri duygulandırdı.

Uzman çavuş Sergen Güçlüer son yolculuğa uğurlandı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Bölgesi'ndeki birliğinde görev yapan 3 yıllık uzman çavuş Sergen Güçlüer, Irak'ın kuzeyindeki Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düştü. Şehit Güçlüer'in cenazesi Hakkari'de düzenlenen törenin ardından askeri uçakla önce Nevşehir Havalimanı'na oradan da baba ocağı Aksaray'daki Ihlara beldesine getirildi.

Törene Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehit babası Mustafa, annesi Aybeniz Güçlüer ile İngiltere'de yaşayan ablası Neziha Yılmaz, yakınları ve belde halkı katıldı. Şehidin annesi ve ablası tabuta sarılıp ağladı. Abla Neziha Yılmaz, ''1,5 yıldır görmüyordum. Canım kardeşim. Bu şekilde mi sarılacaktım'' dedi.