GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-07-2021 19:49

Yaşam Standartlarını Değiştiren Bir Çiftin Öyküsü, Bahçe Hobim!

Yaşam Standartlarını Değiştiren Bir Çiftin Öyküsü, Bahçe Hobim!

Yaşam Standartlarını Değiştiren Bir Çiftin Öyküsü, Bahçe Hobim!

 

On yıllık bir geçmişe sahip olan Bahçe Hobim, aslında temelinde de oldukça naif bir hikaye barındırıyor. Kendi hayat düzenleri içerisinde gezme amacıyla yollarının düştüğü bir köyde, tüm hayatlarını değiştirme kararı alıp, kendilerine yepyeni bir sayfa açan evli bir çift tarafından oluşturuyor. Sonrasında da çiftin bu köyde neler yaptıklarını, kendi yaşam serüvenlerinden farklı olarak neler deneyimlediklerini, paketli ürün tüketimi çılgınlığı yaşanan bu dönemde, doğal beslenmenin nasıl iyi bir şey olduğunu yansıtan site, denk gelenlerin de yüreğini ısıtıyor.

Toprağın o kendine has kokusunu satırlarını okurken bile alabildiğiniz, sizi kendiniz ve doğa için biraz ilerleme göstermeye, içten içe rahatsız olduğunuz ama karşı koyamadığınız düzenden sıyrılmaya meylediyor. Bu sebeple de oldukça büyüleyici bir yapıya sahip.

Sizinle Paylaşılan Doğallık, Bahçe Hobim!

Site içerisinde yapılan paylaşımlarla aslında sizin aradığınız ve bazı dönemlerde kaçmak istediğiniz doğal alanları ayağınıza getiriyor. Paket gıdalarla beslenmekten, kargaşadan, sürekli bir koşuşturmacadan bunalan ve hayatın anlamlarını isteyen insanlar için ince detayların bile önemini göstererek, ne kadar güzel bir tarz içerdiğini de gösteriyor.

Ayrıca site, sizlere sunduğu tüm imkanların yanında da doğal yemek tarifleri kısmında oldukça etkin. Biberli ekmek tarifi, domates çorbasının tarifi gibi seçeneklerde doğal adımlarla yapılan yiyeceklerin nasıl yapıldığını anlatıyor. Elbette oldukça önemli olan noktalardan biri yoğurt nasıl mayalanır bunu da anlatan site, sizlerin evine, doğallığı taşıyor.