GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-07-2021 23:01

AKP’li Bülent Turan: Dünyada Çin’den sonra ekonomisi büyüyen ikinci ülke Türkiye

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde konuşan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, dünyada Çin'den sonra ekonomisi büyüyen ikinci ülkenin Türkiye olduğunu belirterek, "Büyümeye devam edeceğiz. Pandemiye rağmen devam edeceğiz" dedi.

AKP’li Bülent Turan: Dünyada Çin’den sonra ekonomisi büyüyen ikinci ülke Türkiye

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Yenice ilçesinde toplu açılış törenine katıldı. Programda konuşan AKP’li Bülent Turan, dünyada Çin’den sonra ekonomisi büyüyen ikinci ülkenin Türkiye olduğunu belirterek, şunları söyledi:

* Büyümeye devam edeceğiz. Pandemiye rağmen devam edeceğiz.

* Türkiye bugün Azerbaycan’daki Karabağ sorununun çözümü için var. Kuzey Kıbrıs’ta Kapalı Maraş’ın açılması için en güçlü iradeyi koymak için var.

* Mavi vatanda, Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Suriye’de, her yerde Türkiye, artık ‘Ben varım’ diyor.

* Kapalı Maraş’ta biliyorsunuz 50 yıllık bir rüya vardı. Bu rüyanın ete kemiğe bürünmesinin karşılığı geçen hafta, mülkiyet haklarının korunması kaydıyla Cumhurbaşkanım oranın açılacağını söyledi.

* Hiçbir işte çözüm üretemeyen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplandı, Türkiye’yi kınadı. İsrail, Filistin’i işgal eder görmez, Amerika, komşuluğumuzun olduğu yerlerde PYD’ye silah teslim eder, görmezler.